Pašvaldības policija reidā naktsklubā un āra kafejnīcā konstatē vairākus pārkāpumus

06.07.2021. Pašvaldības policija

Lai pārliecinātos par to, cik apzinīgi komersanti ievēro Ministru kabineta noteikumus "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", Jelgavas Pašvaldības policija aizvadītās nedēļas nogalē veica mērķtiecīgu reidu vienā no Jelgavas pilsētas naktsklubiem un kādā vasaras kafejnīcā. Pārbaudē konstatēti vairāki pārkāpumi: klubā pie ieejas nekontrolē apmeklētājus un netiek apkopota informācija par tiem, telpās nelieto sejas maskas, publiskais pasākums ārā organizēts bez pašvaldības saskaņojuma, āra kafejnīcas terasē galdiņi izvietoti, neievērojot distanci, nav paredzēta konkrēta vieta smēķēšanai un alkohols tiek lietots ārpus terases. Par konstatētajiem pārkāpumiem uzsākti divi administratīvie procesi.

Jelgavas Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Matulēna skaidro: kaut arī, uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai valstī, mīkstināti dažādi ierobežojumi, joprojām ir spēkā virkne drošības prasību, kas jāņem vērā gan iedzīvotājiem, gan komersantiem, tostarp izklaides vietām. Lai pārliecinātos, cik apzinīgi noteikumus ievēro Jelgavas uzņēmēji, Pašvaldības policija pagājušajās brīvdienās veica reidu. Ar uzņēmumu īpašniekiem veiktas pārrunas, lai konstatētos pārkāpumus novērstu.

 

Jelgavas naktsklubā policija konstatējusi, ka pie kluba ieejas netiek nodrošināta kontrole, lai identificētu vakcinētās, Covid-19 testu veikušās vai Covid-19 pārslimojušās personas, tādējādi pārliecinoties, ka pasākuma norises vai pakalpojumu sniegšanas vietā telpās vai teritorijā neatrodas personas, kas šīm prasībām neatbilst. "Personas pasākuma norises laikā telpās nelietoja mutes un deguna aizsegu, pasākuma rīkotājs neapkopoja informāciju par apmeklētājiem – vārdu, uzvārdu, kontakttālruni –, kas pasākuma rīkotājam ir jāglabā līdz vienam mēnesim un pēc pieprasījuma jānodod Slimību profilakses un kontroles centram. Tāpat policija konstatēja, ka publiskais pasākums ārā – pie kluba – notiek bez pašvaldības izsniegtas atļaujas," stāsta S.Matulēna, norādot, ka par minēto prasību neievērošanu ir uzsākti divi administratīvie procesi. "Kluba īpašnieks uzaicināts Pašvaldības policijā sniegt paskaidrojumus," piebilst viņa.

 

Reidā arī kādā Jelgavas āra vasaras kafejnīcā fiksēts, ka netiek ievēroti noteikumi "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai". "Kafejnīcas galdiņu izvietojumā nebija ievērota divu metru distance, netika kontrolēts apmeklētāju skaits. Āra kafejnīcā arī nebija nodrošināta smēķēšanai paredzēta vieta un apmeklētāji smēķēja jebkur uz terases, taču tas nav atļauts. Tāpat fiksēts, ka apmeklētāji alkoholiskos dzērienus patērē ārpus kafejnīcas terases, lai gan alkohola lietošana pieļaujama tikai āra kafejnīcā, tas nozīmē – uz terases," skaidro S.Matulēna. Ar āra kafejnīcas īpašnieku policija jau veikusi preventīvas pārrunas un aicinājusi tuvākajās dienās novērst trūkumus.

 

Jelgavas Pašvaldības policija turpina rūpēties par sabiedrisko kārtību pilsētā un arī turpmāk veiks plānotas kontroles publiskās vietās, uzraugot, cik apzinīgi tiek ievēroti Ministru kabineta noteikumi "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies