Pēkšņo pārbaužu laikā policisti fiksē klajus epidemioloģiskās drošības pārkāpumus

20.10.2021.

Vakar, 19. oktobrī, vienlaikus visā Latvijā, tostarp Jelgavā, no pulksten 15 līdz 17 Valsts policija veica pēkšņās pārbaudes tirdzniecības vietās, lai uzraudzītu epidemioloģisko drošības prasību ievērošanu. Zemgalē fiksēti 15 pārkāpumi, un likumsargi visos gadījumos devuši preventīvus norādījumus. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē skaidro, ka ik nedēļu Jelgavā tiek uzsāktas 3–6 administratīvā pārkāpuma procesa lietas un naudas sods tiek piemērots galvenokārt par sejas aizsargmaskas nelietošanu un nereģistrēšanos vietnē covidpass.lv, šķērsojot Latvijas robežu.

Valsts policijas pārstāve Arlita Dolgā stāsta, ka Zemgales reģionā vakar divās stundās kopumā pārbaudītas 113 tirdzniecības vietas un 265 personas un konstatēti 15 pārkāpumi. Visos gadījumos likumsargi devuši preventīvus norādījumus. "Lai pārliecinātos, kā tiek ievēroti epidemioloģiskās drošības noteikumi un noteiktie ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai, Valsts policija līdztekus ikdienas darbam reidus veic katru dienu, apsekojot ēdināšanas vietas, tirdzniecības vietas, sabiedrisko transportu, skaistumkopšanas salonus un citas sabiedriskās vietas," tā A.Dolgā, papildinot, ka tāpat tiek pārbaudītas personas, kurām jāievēro pašizolācija.

 

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes dati liecina, ka nedēļā Jelgavā tiek uzlikti 3–6 sodi. Minimālais parasti arī ir sākotnējais sods – divas naudas soda vienības, kas atbilst 10 eiro. Galvenokārt personas tiek sodītas par sejas maskas nelietošanu un nereģistrēšanos vietnē covidpass.lv, šķērsojot valsts robežu.

 

Policija uzsver, ka tās primārais mērķis nav sodīt – par to liecina arī vakardienas neplānotās akcijas statistika, proti, lielākoties dotas preventīvas norādes. Tomēr pārbaužu laikā novērota tendence, ka personas, kuras klaji pārkāpušas noteiktos ierobežojumus, sākotnēji savu vainu neatzīst un cenšas apstrīdēt likumsargu lēmumu. Jāatgādina, ka par savu rīcību ir jāuzņemas atbildība un par pārkāpumiem var tikt piemērots arī bargs sods.

 

Policija turpinās uzraudzīt epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanu sabiedriskajās vietās un iedzīvotāju atbildību.

 

 

Foto: Valsts policija

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies