Peldētāji "Rīgas sprintā" izcīna 13 medaļas

29.11.2021. Sporta servisa centrs

Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēkņi 9. starptautiskajā sprinta festivālā "Rīgas sprints 2021" izcīnījuši 13 medaļas.

Sacensības norisinājās 26. un 27. novembrī Rīgā, Daugavas sporta nama 25 metru peldbaseinā. Jelgavas Specializēto peldēšanas skolu tajās pārstāvēja 50 audzēkņi. Kopā sacensībās piedalījās 323 dalībnieki no 34 Latvijas komandām un liela delegācija no Igaunijas peldēšanas kluba "Garant".

 

"Pēdējo divu gadu laikā šīs bija nopietnākās sacensības, kurās bija iespēja piedalīties, tāpēc centāmies komandu veidot gan no pieredzējušajiem peldētājiem, gan no jaunāku vecuma grupu sportistiem. Protams, piedalīties varēja tikai vakcinētie vai Covid-19 pārslimojušie sportisti," Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādei "Sporta servisa centrs" pastāstīja Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas direktore Zelma Ozoliņa. Mūsu skolas audzēkņi izcīnīja 13 medaļas – desmit individuālajos peldējumos un trīs stafešu peldējumos. Kvalitātes ziņā mūsu peldētāju kontā ir viena zelta, piecas sudraba un septiņas bronzas medaļas.

 

Sacensību sesto augstvērtīgāko rezultātu uzrādīja mūsu skolas titulētākais peldētājs, treneres Astra Ozoliņas audzēknis,  Jevgeņijs Boicovs – ar izcīnīto zelta medaļu  50 metros brasā. "Jevgeņijs šogad absolvēja Latvijas Lauksaimniecības universitāti, iestājās maģistrantūrā, strādā, audzina dēliņu un atrod laiku arī aktīvi trenēties," norāda Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas direktore. Pats Jevgeņijs ar uzrādītajiem rezultātiem visās distancēs ir apmierināts. "Vasarā manā dzīvē notika būtiskas izmaiņas – tagad sportam varu veltīt mazāk laika nekā iepriekš, taču trenējos tik daudz, cik vien iespējams, mēģinot apvienot sportu ar ģimeni, darbu un studijām. Pēdējā mājsēde arī būtiski sarežģīja iespēju trenēties un izsita no ikdienas ritma. Līdz ar to sacensībām biju gatavs daļēji un ar saviem rezultātiem esmu apmierināts," tā Jevgeņijs Boicovs, kurš kopumā izcīnīja četras medaļas – divas individuāli, divas stafetē.

 

Vēl šajās sacensībās jaunie Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēkņi laboja vairākus Jelgavas rekordus. Treneres Astras Ozoliņas audzēknis Nikolass Deičmans 15–16 gadu vecuma grupā laboja rekordu 100 metros brīvajā stilā (jaunais rekords ir 52,41 sekunde) un 200 metros kompleksajā peldējumā (jaunais rekords ir 2:08,19 minūtes). Treneres Ingas Arnītes audzēknis Kristians Brenčs 13–14 gadu vecuma grupā laboja rekordu 50 metros uz muguras ar rezultātu 26,56 sekundes un 100 metros uz muguras ar rezultātu 57,48 sekundes.

 

Treneres Jeļenas Visockas audzēkne Rūta Šķirus (dzimusi 2007. gadā) un treneres Astras Ozoliņas audzēknis Ričards Butāns (dzimis 2005. gadā) pirmo reizi izpildīja Sporta meistara kandidāta normatīvu. Savukārt Krišjānis Rozenbilds (trenere – Anželika Paegle) pirmo reizi izpildīja I sporta klases normatīvu.

 

Jāpiebilst, ka zelta medaļu sacensībās izcīnīja arī bijušais Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēknis Andrejs Dūda, 44 peldētāju konkurencē uzvarot 50 metros tauriņstilā ar rezultātu 24,58 sekundes. "Šogad situācija ir līdzīga kā pagājušogad – baseins ciet, viss ciet, nebiju pārāk labā formā. Varēju aizvadīt tikai sausos treniņus svaru zāle. Bet visiem jau līdzīgi. Šogad bija spēcīgi peldētāji no Igaunijas, kuri veidoja konkurenci un parādīja atšķirību starp abām valstīm. Manuprāt, lai Latvijas jaunie peldētāji kļūtu konkurētspējīgāki, jāmainās peldēšanas domāšanai valstiskā līmenī," uzskata divu olimpisko spēļu dalībnieks Andrejs Dūda.

 

Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēkņu izcīnītās medaļas "Rīgas sprintā 2021"

ZELTS

 • Jevgeņijs Boicovs – 50 m brasā 27,92 s

SUDRABS

 • Kristians Brenčs – 100 m uz muguras 57,48 s
 • Laura Šinkus – 50 m uz muguras 29,64 s
 • Laura Šinkus – 100 m uz muguras 1:03,93 min.
 • Laura Šinkus – 200 m uz muguras 2:25,23 min.
 • Vīriešu 4x50 m brīvā stila stafete 1:34,41 min. – Sergejs Židkovs, Roberts Gūtmanis, Nikolass Deičmans, Jevgeņijs Boicovs

BRONZA

 • Kristians Brenčs – 50 m uz muguras 26,56 s
 • Roberts Gūtmanis – 100 m uz muguras 58,03 s
 • Jevgeņijs Boicovs – 100 m brasā 1:01,33 min.
 • Nikolass Deičmans – 200 m kompleksā 2:08,19 min.
 • Renāte Artamonova – 50 m brīvajā stilā 27,65 s
 • Vīriešu 4x50 m jauktā stafete 1:44,31 min. – Kristians Brenčs, Jevgeņijs Boicovs, Sergejs Židkovs, Nikolass Deičmans
 • Sieviešu 4x50 m jauktā stafete 2:01,32 min. – Laura Šinkus, Rūta Šķirus, Nikola Elpe, Luīze Adamoviča

 

Foto: Latvijas Peldēšanas federācija un Jelgavas Specializētā peldēšanas skola

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies