Peldsezonas laikā glābēji pilsētas peldvietās reģistrējuši 293 notikumus

19.09.2022. Pašvaldības policija

15. septembrī oficiāli noslēdzās peldsezona, kad darbu abās pilsētas pludmalēs beidza arī Jelgavas pašvaldības policijas Patruļpolicijas nodaļas inspektori–glābēji. Sezonas laikā – no 15. maija līdz 15. septembrim – glābēji reģistrējuši 293 notikumus.

Kā informē Jelgavas pašvaldības policija, visbiežāk glābējiem nācies izteikti mutiskus aizrādījumus atpūtniekiem par iebraukšanu ar katamarānu peldvietas zonā – kopā 71 reizi. Līdzīgi kā citus gadus, arī šajā peldsezonā atpūtnieki nav ievērojuši liegumu smēķēt pludmalē – izteikti 56 mutiski aizrādījumi. Tāpat nācies aizrādīt par neatļautu dzīvnieku ievešanu peldvietā – 49 reizes. 35 gadījumos izteikti mutiski aizrādījumi par peldēšanos tālāk par peldēšanas sektoru ierobežojošiem elementiem (bojām), bet 23 gadījumos – par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās.

 

Medicīniskā palīdzība peldsezonā sniegta 46 cilvēkiem. Jaunākā persona, kurai bija nepieciešama medicīniskā palīdzība, ir 5 gadus veca meitene, bet vecākā persona – 43 gadus vecs vīrietis.

 

Pārbaudīti 12 katamarāni, kur divos gadījumos veiktas preventīvas pārrunas par glābšanas vestu lietošanu, bet pārbaudot makšķerniekus, pārkāpumi netika konstatēti.

 

Sezonā glābēji nodrošinājuši sabiedrisko kārtību un drošību arī dažādu pilsētas organizēto svētku pasākumu laikā, kā piemēram; airēšanas sacensībās, piena paku regatē un ātrumlaivu sacensībās.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies