Piedalies pārgājienā pa pilsētas parkiem!

22.05.2021. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Svinot Jelgavas pilsētas svētkus, Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) aicina piedalīties pārgājienā "Jelgavas skvēru un parku stāsti". Pārgājiens notiks sestdien, 29. maijā, pulksten 11 un 14.30, taču interesentiem obligāti iepriekš jāpiesakās. Par pārgājiena sākuma vietu katrs dalībnieks, kurš būs pieteicies, tiks informēts individuāli.

Šis pārgājiens būs saistošs pastaigu un vēstures cienītājiem. Tā laikā interesenti varēs ieraudzīt pilsētu no jauna skata punkta un uzzināt aizraujošus faktus par Jelgavas parku vēsturi. Gide ar stāstu un atmiņu palīdzību uzburs senatnīgu gaisotni un aizvedīs pārgājiena dalībniekus tālā pagātnē, kad pilsētas parkos un skvēros pulcējās dāmas krāšņās kleitās un kungi izsmalcinātās frakās. Aktivitātes laikā dalībnieki noskaidros, kā mainījušies ielu nosaukumi, noklausīsies stāstus par Jelgavas skulptūrām un varēs vērot, kā pavasaris izmainījis parku apstādījumus un koku rotas, padarot tos krāšņus un smaržīgus.

 

Pārgājiena garums ir aptuveni 9 kilometri un ekskursijas ilgums varētu būs no divām ar pusi līdz trim stundām. Pārgājiena laikā tiks apskatīts Stacijas parks, Alunāna parks, Raiņa parks, Ozolskvērs, vides objekts "Laika rats 100", Hercoga Jēkaba laukums un citas vietas, pa kurām ikdienā pārvietojamies, nezinot to stāstus.

 

Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, dalībnieku skaits katrā pārgājienā ir ierobežots un nedrīkst pārsniegt 10 cilvēku lielu grupu, tādēļ interesentiem dalība obligāti jāpiesaka pa e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

 

JRTC aicina Jelgavu iepazīt arī individuāli, izmantojot pilsētas audiogidus un noklausīties 24 stāstus par zīmīgākajiem pilsētas apskates objektiem. Objekti, kuriem pieejams audiogids, apkopoti Jelgavas un apkārtnes tūrisma mājas lapā www.visit.jelgava.lv.

 

Piedaloties aktivitātē, jāievēro valstī noteikti epidemioloģiskās distancēšanās noteikumi.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija: Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies