Piemērs labām kaimiņattiecībām

16.02.2005.
Vizītes ietvaros vēstnieks tikās ar Jelgavas Domes priekšsēdētāju Andris Rāviņu, apmeklēja 5. un 4 vidusskolu, tikās ar pilsētas uzņēmējiem un Latvijas Lauksaimniecības universitātes vadību.

Preses konferencē vēstnieks norādīja, ka Jelgavas un Maskavas dienvidu apgabala sadarbība ir viens no labākajiem piemēriem kā veidot attiecības starp kaimiņvalstīm. Viktors Kalužnijs izteica gandarījumu, ka sadarbībai starp Jelgavas un Maskavas pilsētām ir arī taustām rezultāts – topošā ZIL – Ferrus ražotne Aviācijas ielas rūpnieciskajā zonā. Sarunas turpinājumā Jelgavas Domes priekšsēdētājs un vēstnieks vienojās, ka izstrādātais vieglās kravas automašīnas modelis, kuru plānots ražot Jelgavā, ir pēdējo gadu labākais piedāvājums Krievijas autobūves nozarē. Rūpnīcas būvniecību varētu uzsākt jau šā gada pavasarī.

4. un 5. vidusskolas audzēkņiem Viktors Kalužnijs dāvināja mācību grāmatas un sporta inventāru, kā arī pārrunāja ar jauniešiem viņiem aktuālos jautājumus par Latvijas un Krievijas savstarpējām attiecībām. Īpašu pagodinājumu izpelnījās 4. vidusskolas pūtēju orķestris, kuru Kalužnijs uzaicināja piedalīties 12. jūnija Krievijas valsts svētku svinībās vēstnieka Jūrmalas rezidencē. Informāciju sagatavoja Jānis Kovaļevskis,
pašvaldības preses sekretārs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies