Pils salā mītošajiem savvaļas zirgiem sākuši dzimt kumeļi

14.04.2019.

Pils salas savvaļas zirgi veiksmīgi pārziemojuši, jo spēj pielāgoties jebkādiem laikapstākļiem, galvenais, ka tiem ir pietiekošs daudzums ar ko pārtikt. Pils salā mītošajiem savvaļas zirgiem sākuši dzimt kumeļi.

 

Bargas un garas ziemas apstākļos zirgi mēdz kāpt uz ledus, doties uz pilsētu, bet šoziem tie ir uzvedušies rāmi, vien ziņkārības vadīti pabradājuši nogāzi pie jaunā Pils salas skatu torņa.

 

Kopš skatu torņa izveides pagājušā gada jūnija beigās būtiski audzis salas apmeklētāju skaits. Atgādinām, ka savvaļas zirgi nav badā un tos barot nevajag, kā arī aicinām nerīkoties pārdroši – jāapzinās, ka zirgi ir lieli un spēcīgi savvaļas dzīvnieki, kuru reakcija nav paredzama.

 

Iestājoties pavasarim, barā sāk dzimt kumeļi – līdz šim piedzimuši jau četri. Pulka paplašināšanas diemžēl nozīmē arī, ka Pils sala ir pārapdzīvota. Šogad apmēram desmit zirgi tiks nošķirti un aizvesti uz Sieramuižas pļavām.

Visdrīzāk, zirgi tur pavadīs vasaru, bet rudenī atgriezīsies pie lielā bara, lai dzīvniekus ziemā būtu vieglāk uzraudzīt. Tāpat tiek domāts par zirgu pārvešanu uz citām Latvijas pilsētām vai ārzemēm.

 

Jāatgādina, ka pirmie 16 zirgi uz Jelgavu tika atvesti no Nīderlandes 2007. gadā – ērzelis ar septiņām ķēvēm un vairākiem kumeļiem un divi atsevišķi dzīvojoši ērzeļi.

 

Foto: I.Veiliņš

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

 

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies