Pilsētā otrdien dzēsti trīs kūlas ugunsgrēki; kūlas dedzināšana ir sodāma rīcība

25.03.2020.

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde Jelgavas pilsētā dzēsusi trīs kūlas ugunsgrēkus, bet Zemgalē kopā – desmit. VUGD uzsver: pērnās zāles dedzināšana nav veids, kā sakopt savus īpašumus un kūlas dedzināšana ir aizliegta. Par to vainīgās personas tiek sauktas pie administratīvās atbildības, paredzot naudas sodu līdz 2900 eiro.

VUGD pārstāve Viktorija Gribuste informē, ka Jelgavā otrdien pulksten 15.54 saņemts izsaukums uz Ošu ceļu, kur kūla dega 50 kvadrātmetru platībā, bet pulksten 18.56 ugunsdzēsējiem bija izsaukums uz Uzvaras ielu, kur kūla dega 70 kvadrātmetru platībā, bet pulksten 21.53 saņemts izsaukums uz Veselības ielu, kur kūla dega 30 kvadrātmetru platībā.

 

Šogad Jelgavas pilsētā kopā reģistrēti jau pieci kūlas ugunsgrēki – pirmais no tiem 18. februārī, kur pērnā zāle Salnas ielā dega 300 kvadrātmetru platībā, bet 17. martā kūlas ugunsgrēks tika reģistrēts Lāču ielā, kur pērnā zāle dega 50 kvadrātmetru platībā.

 

VUGD brīdina, ka par kūlas dedzināšanu fiziskas personas var sodīt ar 280 līdz 700 eiro lielu naudas sodu, savukārt par zemes neapsaimniekošanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, fiziskajām personām var uzlikt naudas sodu no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 700 līdz 2900 eiro.

 

Situācijās, kad iedzīvotāji pamana kūlas ugunsgrēku, nekavējoties ir jāzvana VUGD uz tālruni 112 un jānosauc precīza adrese vai pēc iespējas precīzāk jāapraksta vieta, kur izcēlies ugunsgrēks, kā arī ir jānosauc savs vārds, uzvārds un telefona numurs, un jāatbild uz dispečera jautājumiem.

 

Gadījumā, ja iedzīvotājs pamana, ka kāda persona dedzina kūlu, tad nekavējoties ir jāzvana ugunsdzēsējiem pa glābšanas dienestu tālruni 112, kā arī jāziņo Valsts policijai par pārkāpēju.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies