Pilsētas svētku mēnesī – attālinātas sacensības "Jelgavas apļi"

01.05.2021. Sporta servisa centrs

Lai popularizētu un attīstītu skriešanas tradīcijas Jelgavā kā aktīva un veselīga dzīvesveida sastāvdaļu, maijā Jelgavā notiks attālinātas skriešanas sacensības "Jelgavas apļi" interesentiem, kuri dzimuši 2008. gadā un vecākiem.

"Šādas sacensības Jelgavā notiks jau otro gadu. Ideja par to rīkošanu mums radās pērn, kad epidemioloģisko ierobežojumu dēļ nācās meklēt citus risinājumus, kā mudināt iedzīvotājus sportot. Šis formāts atbilst visām drošības prasībām, turklāt ir piemērots ne tikai jelgavniekiem, bet arī pilsētas viesiem, kuriem patīk aktīva atpūta," norāda Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Sporta servisa centrs" direktors Juris Kaminskis.

 

Sacensības norisināsies no 3. līdz 30. maijam. Tāpat kā pērn, arī šogad sacensības norisināsies Pasta salā pa noteiktu maršrutu – pastaigu celiņu. Dalībnieki var veikt kādu no divām distancēm brīvi izvēlētā laikā: 2 apļus jeb 3,2 kilometrus vai 4 apļus jeb 6,4 kilometrus. Dalībnieki aicināti izvēlēties savai fiziskajai sagatavotībai un spējām piemērotāko distanci. Dalībnieks var startēt arī abās distancēs. Rezultātu var uzlabot neierobežotu reižu skaitu – tā kā sacensību ilgums ir četras nedēļas, dalībnieks distanci var veikt jebkurā laikā četru nedēļu garumā.

 

Jelgavas apli-trase.png

 

"Lai sacensības būtu objektīvākas, šogad dalībnieki tiks vērtēti vairākās grupās. Atsevišķi tiks vērtēti Jelgavas sporta skolu un klubu audzēkņi, savukārt vispārīgās grupas dalībnieki tiks sadalīti divās vecuma grupās," skaidro "Sporta servisa centra" sporta pasākumu organizatore Aļona Fomenko. Attālināto sacensību "Jelgavas apļi" dalībnieku grupas:

  • Jelgavas sporta skolu un klubu audzēkņi, kuri dzimuši 2000.–2004. gadā,
  • Jelgavas sporta skolu un klubu audzēkņi, kuri dzimuši 2005.–2008. gadā,
  • vispārīgā grupa: 2005.–2008. gadā dzimušie,
  • vispārīgā grupa: 2004. gadā dzimušie un vecāki.

Zēni/vīrieši un meitenes/sievietes tiks vērtēti atsevišķi.

 

Laika kontrole un datu apstrāde tiks veikta digitālajā platformā distantrace.com. Lai piedalītos sacensībās, dalībniekam jāreģistrējas platformā distantrace.com, norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pastu, sacensību sadaļā jāizvēlas "Skrējiens "Jelgavas apļi"" un jāatzīmē grupa, kurā viņš startēs. Jāpievieno sporta lietotne, kurā tiks fiksēti rezultāti: Garmin, Polar, Suunto, Fitbit, Under Armour (tajā ietilpst programmas MapMyWalk, MapMyRun, MapMyRide), Strava. Paveicot distanci, rezultāti automātiski augšupielādēsies distantrace.com. Dalībnieks dienā var reģistrēt tikai vienu rezultātu vienā distancē, savukārt sacensību ieskaitē tiks vērtēts dalībnieka labākais rezultāts.

 

Katru nedēļu pirmdienā mājaslapas www.jelgava.lv "Sporta servisa centra" sadaļā, iestādes sociālo tīklu kontos un Facebook grupā "Jelgava sporto" tiks publicēts dalībnieku Top 6 katrā distancē un grupā meiteņu/sieviešu un zēnu/vīriešu konkurencē. Noslēdzoties sacensībām, tiks publicēti gala rezultātu saraksti.

 

Viens ātrākais skrējējs sporta skolu/klubu un vispārīgajā grupā zēnu/vīriešu un meiteņu/sieviešu konkurencē tiks apbalvots ar medaļu un vērtīgu balvu, savukārt trīs pēc nejaušības principa izvēlēti dalībnieki no katras grupas katrā distancē saņems pārsteiguma balvu.

 

Sacensības rīko "Sporta servisa centrs" sadarbībā ar Jelgavas Vieglatlētikas klubu un SIA "Distant Race Management". Tā ir "Sporta servisa centra" iniciatīvu cikla "Būšu aktīvs" 8. apņemšanās. Iniciatīvu cikls ir veltīts Jelgavas sporta servisa centra 20. gadadienai, ko iestāde atzīmēs 2. augustā.

 

ATTĀLINĀTO SACENSĪBU "JELGAVAS APĻI" NOLIKUMS

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies