Projektā "Mūzika vieno sabiedrību" sniegs neparastus labdarības koncertus

02.10.2020.

Biedrība "Bērnu un jauniešu mūzikas klubs" (BJMK) ar Sabiedrības Integrācijas fonda atbalstu turpina pavasarī iesāktā projekta "Mūzika vieno sabiedrību" īstenošanu. Tā gaitā 3. oktobrī BJMK jaunieši sniegs trīs labdarības koncertus Jelgavas ārstniecības un rehabilitācijas iestādēs.

Kā informē projekta vadītāja Zane Rožkalna 3. oktobrī Jelgavā notiks trīs neparasti labdarības koncerti. BJMK jaunieši sniegs koncertus piekabē, uz kuras būs izvietota mobila improvizēta skatuve. No vienas koncertvietas uz citu  piekabe tiks pārvietota ar kvadraciklu, bet paši jaunie mūziķi un viņu atbalstītāji maršrutu veiks ar velosipēdiem.

 

Jaunieši koncertus sniedz brīvprātīgi un tie notiks vietās, kur koncertdzīve nav ikdiena, un mūzika var kļūt par svētkiem. Pirmā pietura pulksten 11 būs slimnīcas "Ģintermuiža" pagalms, otrā pietura pulksten 12.30 – Jelgavas pilsētas slimnīcas pagalms, bet trešā pietura pulksten 14 – VSAC "Zemgale" pagalms.

 

Klausītāji būs šo iestāžu pacienti, ārstniecības personāls, apkalpojošais personāls, kas koncertus klausīsies pēc savām iespējām: no savām palātām vai istabām aiz logiem, vai arī, ja iespējams, iznākot ārā pagalmā.

 

Z.Rožkalna skaidro, ka šāds koncertu formāts izvēlēts gan kā drošākais pašreizējos apstākļos, gan arī kā kaut kas jauns un interesants pašiem koncertu dalībniekiem. Pie reizes tā arī ir iespēja pavadīt šo dienu svaigā gaisā kopā ar domubiedriem.

 

Projekts "Mūzika vieno sabiedrību" paredzēts kā pasākumu kopums, kas vērsts uz saliedētu un pilsoniski aktīvu jauniešu kopienas veidošanu Jelgavā un tās apkaimē. Nozīmīgākā mērķa grupa projekta realizēšanas laikā ir bērni un jaunieši no Jelgavas ar dažādām sociālajām iespējām, un projekta galvenais uzvedums ir parādīt šiem bērniem un jauniešiem, kādas ir iespējas iesaistīties pilsoniskajos procesos un kādi no tā ir iespējamie ieguvumi viņiem pašiem un pārējai sabiedrībai. Projekta gaitā jau notikuši dažādi uz kopienas saliedēšanu vērsti pasākumi – brīvprātīgā darba talkas, labdarības koncerti, lekcijas un festivāls.

 

Projekta "Mūzika vieno sabiedrību" realizētājorganizācija ir Biedrība "Bērnu un jauniešu mūzikas klubs", kas jau 15 gadus aktīvi darbojas Jelgavā, veicinot bērnu un jauniešu interesi un aizraušanos ar mūziku kā kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanas veidu. BJMK līdz šim realizējis dažādus projektus, kas saistīti ar jauniešu aktivitāti, integrāciju, iesaistīšanos sabiedriskajā dzīvē, kā arī kuplinājis Jelgavas muzikālo dzīvi ikdienā.

 

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

Klausītāji aicināti būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktās fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības prasības.

 

 

Foto: Ilvars Vītoliņš

 

Informācija: Bērnu un jauniešu mūzikas klubs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies