Sāk būvēt pagaidu tiltu Bauskas ielā pār Platones upi

06.12.2021. Pilsētsaimniecība

Uzņēmums SIA "Tilts" šonedēļ iekārto būvdarbu zonu pie tilta pār Platones upi Bauskas ielā un sāk pagaidu tilta būvniecību. Šobrīd gājēju un velosipēdu kustība vēl atļauta pa esošo tiltu, bet līdz ko pagaidu tilts būs gatavs, veco tiltu slēgs un demontēs tā konstrukcijas, bet pārvietošanās būs atļauta tikai pa pagaidu tiltu.  

"Pilsētsaimniecībā" norāda, ka būvnieki šonedēļ ir iecerējuši uzbūvēt pagaidu tiltu uz pontoniem, pa kuru tiks nodrošināta satiksme jaunā tilta būvniecības laikā. "Šobrīd gājēju kustību pa esošo tiltu būvdarbi nekādi neietekmē, jo darbi organizēti blakus esošajam tiltam," skaidro "Pilsētsaimniecībā".

 

Taču līdz ko pagaidu tilts tiks izbūvēts, gājēju kustība tiks novirzīta pa pagaidu pontonu tiltu un vecais tilts būs slēgts. Pa jauno pagaidu tiltu ar velosipēdu varēs pārvietoties tikai to stumjot, jo pār pagaidu tiltu tiks izveidots tikai gājēju ceļš.

 

Jāatgādina, ka, lai uzlabotu satiksmes dalībnieku drošību un veicinātu uzņēmējdarbības attīstību Dzirnavu ielā un Bauskas ielā, tiks veikta tilta pārbūve pār Platones upi Bauskas ielā. Līdzšinējā gājēju tilta vietā tiks uzbūvēts jauns tilts, kas paredzēts gan autobraucējiem, gan velosipēdistiem un gājējiem.

 

Jaunā tilta pāreja pār Platones upi tiks veidota pēc iespējas vecā tilta vietā. Jaunajam tiltam paredzētas divas četru metru platas braukšanas joslas un divarpus metrus plats apvienotais gājēju-velosipēdistu celiņš. Kopējais tilta platums būs 11,9 metri un garums – 44,5 metri. Zonu zem tilta paredzēts nostiprināt ar laukakmeņu krāvumu. Labā krasta augšteces pusē tiks izbūvēts nogāzes nostiprinājums ar gabioniem. Tāpat vienā tilta pusē gar ietvi paredzēts izbūvēt apgaismojumu, kā arī objektā tiks sakārtota lietus ūdens notece, ūdensvada un kanalizācijas tīkli un izbūvēta elektronisko sakaru kanalizācija.

 

Visus jaunā tilta būvniecības darbus plānots pabeigt līdz 2022. gada 30. novembrim.

 

"Pilsētsaimniecība" satiksmes organizācijai tilta būvdarbu laikā aicina sekot līdzi tīmekļvietnēs www.pilsetsaimnieciba.lv un www.jelgava.lv.

 

 

Foto: "Pilsētsaimniecība"

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies