Sākas mākslinieku pieteikšanās Ledus skulptūru festivālam par tēmu "ZOO"

19.10.2021. Kultūra

Līdz 30. novembrim iestāde "Kultūra" aicina tēlniekus pieteikties dalībai 23. Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā, kura norise plānota nākamgad no 30. janvāra līdz 6. februārim. Šoreiz mākslinieki aicināti ļaut vaļu fantāzijai, ielūkojoties pārsteidzošajā dzīvnieku pasaulē, mākslas darbos interpretējot festivāla tēmu "ZOO".

Šis būs jau 23. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Festivāls tā pastāvēšanas gadu laikā ir audzis un attīstījies gan mākslinieciski, gan organizatoriski, iemantojot atzinību ārzemju mākslinieku, skatītāju un citu starptautisku festivālu vidū. Ik gadu tas Jelgavā pulcē vairāk nekā trīsdesmit pasaulē atzītus profesionālus tēlniekus un māksliniekus no dažādām valstīm. 

 

Šoreiz festivālam izvēlēta tēma "ZOO", aicinot tēlniekus ledus mākslā atklāt krāšņo dzīvnieku pasauli – tās skaistumu un izaicinājumus. "ZOO – šis lakoniskais apzīmējums ir atpazīstams visā pasaulē un saistās ar dzīvnieku pasauli. Ne vien ar cilvēku radīto dzīvnieku pasauli zooloģiskajā dārzā, bet arī ar neaprakstāmi daudzveidīgo faunu, kas pastāv mums līdzās – uz sauszemes un ūdenī, un arī katrā no mums. Dzīvnieks sevī nes savvaļu, bet mijiedarbībā ar cilvēku – pieradinātu dabu, kurā cilvēks var kļūt gan par dzīvnieka būtiskāko apgādnieku, gan par lielāko ienaidnieku. Dažkārt arī mūs pašus vada dzīvnieciski instinkti, un mēdz teikt, ka ikkatrā no mums slēpjas kāds dzīvnieks, vai varbūt zvērs? Kur beidzas cilvēcība un sākas dzīvnieku valstība? Vai zooloģiskā dārza būrī mītoša lauva ir cilvēciskāka par stepē dzīvojošo? Vai cilvēku, kas dodas medībās, vada dzīvnieciski instinkti? Cilvēku un dzīvnieku vieno daba, taču daba cilvēka un dzīvnieka skatījumā ir atšķirīga," norāda konkursa rīkotāji.

 

Mākslinieki konkursam aicināti pieteikties līdz 30. novembrim, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu un iesūtot skulptūru ideju skices mājaslapā www.festivali.jelgava.lv.

 

Plašāka informācija par festivāla norisi atrodama NOLIKUMĀ.

 

Iestāde "Kultūra" vērš uzmanību uz to, ka nolikumā veiktas izmaiņas saistībā ar skulptūru bloku izmēriem un festivāla konkursa norises kārtību. Festivāla norise tiek plānota atbilstoši valstī noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem.

 

Festivālu rīko Jelgavas valstspilsēta un iestāde "Kultūra".

 

Sekojot līdzi Covid–19 izraisītās pandēmijas attīstībai un atsaucoties uz valstī un pasaulē noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem infekcijas izplatības ierobežošanai, festivāla organizatoriem ir tiesības atcelt festivālu vai mainīt tā norises formu atbilstoši esošajai situācijai.

 

 

Foto: iestāde "Kultūra"/Kristaps Hercs

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies