Sākušies smilšu skulptūru pamatņu sagatavošanas darbi

02.06.2020.

Lai arī Smilšu skulptūru festivāls Jelgavā šogad nevar uzņemt starptautiskos māksliniekus, arī šovasar Pasta salā vairākās tonnās smilšu taps jaunas skulptūras, kas šogad būs veltītas Jelgavas 755 gadu jubilejai. Jau sākušies teritorijas iekārtošanas darbi, sagatavojot tehniskās pamatnes un blietējot smiltis, un tie turpināsies jūnija pirmās nedēļas garumā, lai pieaicinātie mākslinieki varētu uzsākt skulptūru veidošanu jau no pirmdienas.

Smilšu skulptūru tehnisko pamatņu sagatavošanu un blietēšana turpināsies jūnija pirmās nedēļas gaitā, sagatavojot vietu tēlnieku darbam. Kopumā plānots izveidot 10 smilšu skulptūras, kuras šoreiz veidos Latvijas mākslinieki, kas jau piedalījušies iepriekšējo gadu Starptautiskajos smilšu skulptūru festivālos Jelgavā. Tēlnieki realizēs smilšu skulptūru parka māksliniecisko koncepciju, ko veidojis tēlnieks Kārlis Īle, Jelgavas 755. jubilejas gadā smiltīs atdzīvojoties Jelgavas vēsturei – kā seniem, tā ne tik seniem notikumiem un personībām.

 

Šobrīd tiek strādāts pie skulptūru skiču izveides – no seno zemgaļu apmetnes Lielupes krastā un hercoga Jēkaba laika, līdz  pilsētas lielajam ģerbonim un grupai "Prāta Vētra". Smilšu skulptūru parks atrodas brīvā dabā, tāpēc, turpinoties ārkārtējai situācijai valstī, starp mākslinieku darba vietām var nodrošināt divu metru distanci un nodrošināt piemērotus darba apstākļus. Savukārt jelgavnieki un pilsētas viesi apskatīt tēlnieku veikumu smilšu skulptūru parkā varēs sākot no 20. jūnija, kad būs izveidota lielākā daļa darbu. Līdzās parkā jau pabeigtajām skulptūrām, mākslinieki turpinās darboties un ikvienam būs iespēja sekot līdzi smilšu skulptūru tapšanas procesam. Plānotas arī planšetes un foto objekti, kas vēstīs par notikumiem Jelgavā 755 gadu garumā.

 

Akutālajai informācijai par Smilšu skulptūru festivāla norisi var sekot līdzi mājaslapā www.jelgava.lv, kultura.jelgava.lv, informatīvajā izdevumā "Jelgavas Vēstnesis" un sociālajos tīklos.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies