Sociālo lietu pārvaldi vadīs Elita Krūmiņa

22.12.2021. Sociālo lietu pārvalde

Šodien Jelgavas domes sēdē deputāti pašvaldības iestādes "Jelgavas sociālo lietu pārvalde" vadītāja amatā iecēla līdzšinējo valsts kontrolieri Elitu Krūmiņu. Viņa iestādi sāks vadīt no 7. janvāra.

Jāatgādina, ka amata konkurss tika izsludināts, jo Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Rita Stūrāne informēja pašvaldību par darba attiecību pārtraukšanu. R.Stūrāne sociālo jomu pilsētā vada kopš 1995. gada, darbu sākot kā Sociālās aprūpes dienesta vadītāja, pēc tam vadot Veselības un sociālo lietu departamentu un nu jau 21 gadu pašvaldības iestādi "Jelgavas sociālo lietu pārvalde". Šobrīd Sociālo lietu pārvaldē ir 121 darbinieks, tā apvieno septiņas struktūrvienības, tostarp trīs dienas aprūpes centrus, un piecas nodaļas.

 

Uz pašvaldības izsludināto vakanci pieteicās trīs pretendenti. Konkursa vērtēšanas komisija par piemērotāko atzina līdzšinējo valsts kontrolieri E.Krūmiņu, kurai ir vairāk nekā 20 gadu profesionālā darba pieredze augstākā līmeņa vadītāja amatos valsts pārvaldē. No 2013. līdz 2021. gadam E.Krūmiņa vadīja Latvijas Republikas Valsts kontroli, pirms tam Finanšu ministrijā pildījusi Budžeta departamenta direktora pienākumus un vadījusi Labklājības sfēras finansēšanas nodaļu. Valsts kontrolieres amatā, pamatojoties uz audita rezultātiem, pilnveidoti normatīvie akti, paaugstināta valsts budžeta līdzekļu izlietojuma efektivitāte, pilnveidotas iekšējās kontroles sistēmas institūcijās, veicināta laba pārvaldība. Valsts kontroles darba augsto starptautisko novērtējumu apliecina tas, ka Valsts kontrole konkursa kārtībā ir ievēlēta Eiropas Augstāko revīzijas iestāžu organizācijas valdē kā viena no astoņām valdes loceklēm, Valsts kontrole koordinē visu 50 Eiropas augstāko audita iestāžu sadarbību. E.Krūmiņa Latvijas Universitātē ir ieguvusi sociālo zinātņu maģistra grādu ekonomikā.

 

 

Foto: no E.Krūmiņas personīgā arhīva

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies