Šonedēļ mainīti luksoforu darbības signālplāni Lielajā ielā

06.02.2020.

Gatavojoties 22. Starptautiskajam ledus skulptūru festivālam, no 4. februāra satiksmei ir slēgts Jāņa Čakstes bulvāra posms no Raiņa ielas līdz Lielajai ielai, līdz ar to satiksme tiek novirzīta uz blakus esošām ielām un krustojumiem, kā rezultātā ir veiktas izmaiņas luksoforu darbības signālplānos Lielās ielas un Jāņa Čakstes bulvāra krustojumā, Lielās ielas un Akadēmijas ielas krustojumā, kā arī Lielās un Pasta ielas krustojumā.

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Pilsētsaimniecība" Infrastruktūras vadības sistēmas nodaļas vadītājs Māris Skudra skaidro, ka līdz ar Jāņa Čakstes bulvāra posma slēgšanu ir būtiski mainījusies satiksmes intensitāte Lielās ielas un Akadēmijas ielas, un Lielās ielas un Pasta ielas krustojumos. Labā pagrieziena satiksmes intensitāte maksimuma stundās no Akadēmijas ielas uz Lielo ielu ir palielinājusies par 35 procentiem, salīdzinot ar ikdienu, savukārt kreisā pagrieziena satiksmes intensitāte no Lielās ielas uz Pasta ielu ir pieaugusi par 38 procentiem.

 

Lai pielāgotos satiksmes intensitātes plūsmai pilsētas centrā, šobrīd ir mainīti luksoforu darbības signālplāni, paildzinot zaļās gaismas signālu Akadēmijas ielas labajam pagriezienam uz Lielo ielu un Lielās ielas kreisajam pagriezienam uz Pasta ielu. "Tas nozīmē, ka ir pagarināti zaļās gaismas signāli attiecīgajiem pagriezieniem, kā rezultātā var izbraukt vairāk automašīnu katrā luksofora signālplāna ciklā, salīdzinot ar ikdienas situāciju. Jāpiebilst, ka luksoforu signālplāni ir ierobežoti laika vienībā un, dodot lielāku prioritāti kādam konkrētam zaļā signāla virzienam, to nākas samazināt citam. Šos lēmumus mums palīdz pieņemt pilsētā ieviestā viedā satiksmes vadības sistēma, jo tā sniedz precīzu informāciju par transportlīdzekļu skaitu krustojumos konkrētā laika vienībā," skaidro M.Skudra.

 

Šonedēļ Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība" informāciju par pilsētā aktuālajiem satiksmes ierobežojumiem, kā arī par Ledus skulptūru festivāla stāvlaukumu atrašanās vietām ir ievietojusi mobilajā navigācijā "Waze", tāpēc autovadītāji, lai atrastu sev izdevīgākos braukšanas maršrutus, aicināti izmantot to.

 

Jāpiebilst, ka Jāņa Čakstes bulvāra un Lielās ielas krustojumā satiksmes intensitāte ir vislielākā un, piemēram, janvārī vidēji diennaktī to šķērsoja 33 360 transporta vienības, taču šis skaitlis katru dienu mainās. Piemēram, 17. janvārī, kas bija piektdiena, šo krustojumu šķērsoja 39 149 transporta vienības, bet 19. janvārī, kas bija svētdiena – 24 001. Jārēķinās, ka satiksmes intensitāte visā pilsētā, tostarp šajā krustojumā būtiski pieaugs nedēļas nogalē, kad Jelgavā notiks Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls.

 

Jāatgādina, ka, gatavojoties Ledus skulptūru festivālam, kas jau šajā nedēļas nogalē notiks Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un brīvdabas koncertzālē "Mītava", jau no 4. februāra satiksmei ir slēgts Jāņa Čakstes bulvāra posms no Raiņa ielas līdz Lielajai ielai, kā arī ierobežota satiksme J.Čakstes bulvārim piegulošajos ielu posmos – Ūdens, Raiņa un Driksas ielas – līdz Akadēmijas ielai.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies