Starp labākajiem jaunajiem fiziķiem arī jelgavnieki

13.05.2019.

Noslēdzies skolēnu fizikas erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments”, kurā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 262 komandas. 

Finālā par spēcīgākās titulu sacentās 62 komandas no visas Latvijas, tostarp jelgavnieki. Augstāko rezultātu no Jelgavas – dalītu sesto septīto vietu – izcīnīja komanda “Zobrati” no Jelgavas 5. vidusskolas, iegūstot vērtīgas balvas, tostarp iespēju piedalīties nedēļu ilgā aizraujošā vasaras nometnē.

 

Kaspars_Filips_Dobrovolskis_28216717_T.-14.jpg

 

Jelgavu konkursā pārstāvēja komandas no trīs pilsētas skolām – “5 Fizikālie spēki” no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, “Zobrati" un “Laiki” no Jelgavas 5. vidusskolas un “Qubiti” no Jelgavas Valsts ģimnāzijas. Bet tikai komandas “Zobrati” skolēniem izdevās Zemgales reģiona pirmajās divās konkursa kārtās apsteigt pārējās Jelgavas komandas.

 

apgriezta_fizmix.jpg

 

Finālā komandām bija jāpierāda savas zināšanas gan teorētiskajos, gan praktiskajos uzdevumos. Jelgavas 5. vidusskolas komanda izcīnīja dalīto sesto septīto vietu. Pirmo septiņu vietu ieguvēji izcīnīja arī iespēju pavadīt nedēļu izglītojošā zinātnes piedzīvojumu un saliedēšanas nometnē.

 

Kaspars_Filips_Dobrovolskis_28216717_T.-22.jpg

 

“Latvenergo” rīkotais erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments” šajā mācību gadā noritēja 24. gadu pēc kārtas. Konkursa mērķis ir veicināt jauniešu interesi par eksaktajiem priekšmetiem, it īpaši fiziku, lai rosinātu vēlmi apgūt inženiertehniskās profesijas.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies