Studijas Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē sāk 1227 pirmkursnieki

05.09.2022.

Jelgavas pils pagalmā uz svinīgo imatrikulācijas aktu šorīt pulcējās Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU, iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte) pirmkursnieki. 2022./2023. studiju gadā astoņās universitātes fakultātēs studijas uzsāk 1227 studenti.

"Šis ir jauns sākums. Jūs esat pirmie 1. kursa studenti Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē. Universitāte ir vieta, kur gūsiet jaunas zināšanas un draudzību visam mūžam. Izmantojiet šo laiku lietderīgi! Gūstiet zināšanas, domājiet, kā tās pielietot dzīvē, un sapņojiet!" jaunos studentus uzrunāja LBTU rektore Irina Pilvere, aicinot izmantot arī tās iespējas, ko universitāte piedāvā papildus. "Darbojieties studējošo pašpārvaldē, studentu korporācijās, universitātes amatiermākslas kolektīvos, sportojiet! Turiet augstu universitātes godu!" tā rektore.  

 

Pēc augstskolas sniegtās informācijas, visvairāk studentu šogad ir Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē (241), Meža fakultātē (201), Vides un būvzinātņu fakultātē (194) un Informācijas tehnoloģiju fakultātē (160). Tehniskajā fakultātē mācības uzsāk 146 studenti, Pārtikas tehnoloģijas fakultātē – 120, Lauksaimniecības fakultātē – 91, bet Veterinārmedicīnas fakultātē – 74 pirmkursnieki.

 

Jaunos studentus, uzsākot studijas mūsu pilsētā, sveica arī Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, uzsverot, ka viņi ir ienākuši Jelgavā – pilsētā izaugsmei. "Katra jūsu individuālā izaugsme sākas ar jums, ģimeni, universitāti, pilsētu un Latviju. Lai jūsu ienākšana pilsētā atnes jaunas vēsmas, tradīcijas un lai mēs kopā varam turpināt attīstīt pilsētu un Latviju!" tā A.Rāviņš, pirmkursniekiem vēlot veiksmi un izdošanos.  

 

Turpinot 2012. gadā aizsākto tradīciju – Akadēmiskā ceļa veidošanu –, par godu 1. kursa studentiem gājēju celiņā guldīta 30x30 centimetrus liela bruģakmens plāksne ar gadskaitli. Akadēmiskais ceļš kalpo gan kā simbols izaicinājumiem un šķēršļiem ceļā uz augstāko izglītību, gan kā vieta, kur pēc gadiem satikties un salidojumos gremdēties atmiņu stāstos.

 

Jāpiebilst, ka jau pagājušajā nedēļā universitātē notika akadēmiskā sēde, kurā sveikti 28 jaunie kolēģi – mācībspēki, kuriem šis studiju gads būs pirmais darba gads LBTU.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies