Svētki pienam, maizei un medum

27.07.2005.
Četru gadu laikā svētki ir izauguši par Latvijā populāru atpūtas pasākumu, kuru ik gadus apmeklē ap 20 000 iedzīvotāji ne tikai no Jelgavas, bet arī Rīgas, Bauskas, Tukuma, Dobeles.
Svētki nodrošina vērienīgu un aizraujošu izklaides un brīvā laika pavadīšanas programmu ikvienam to apmeklētājam.

Tirdzniecības sektorā liels skaits piena, maizes un medus pārstrādes uzņēmumi no visas Latvijas piedāvās iepazīties ar savu produkciju. Piena, maizes un medus svētki ir ne tikai izklaides un atpūtas, bet arī izglītojošs pasākums - apmeklētājiem ir iespēja nonākt tiešā kontaktā ar ražotājiem un iegūt nepastarpinātu informāciju par produktiem, tos degustēt un izvēlēties tīkamāko un piemērotāko produkciju tālākam patēriņam. Atšķirībā no citiem svētkiem Latvijā, šajos netiek tirgoti nekādi alkoholiskie dzērieni.

Šogad svētkos notiks lielākais Latvijā ražoto jogurtu degustācijas konkurss, bet pagājušajā gadā aizsākto - Medus dienas tradīciju ietvaros tiks organizēts ikgadējais medus degustācijas konkurss, kur no vairāk kā četrdesmit medus ražotājiem apmeklētāji izvēlēsies visgaršīgāko medu.

Interesantu un atraktīvu pasākumu svētkos netrūks būs dažnedažādi konkursi un atrakcijas: visskaistākais piena produktu iepakojums; jāšana uz satrakota buļļa; slaukšana; ātrāk izdzertais litrs piena; lielo siena ruļļu ripināšana; sumo; atrakcijas bērniem; kuģītis uz Lielupes; dzīvi lāči ar medus podiem; Jelgavas pilsētas mērs pasniegs vasarā jaundzimušajiem jelgavniekiem pilsētnieka piederības zīmi – karotīti ar pilsētas simboliku; klauni un cirkus mākslinieki; pīrādziņu cepšanas šovs; mākslas un jaunrades akcija, kas paredz uz svētkiem pilsētā izvietot pastāvīgus vai īslaicīgus darbus, jauna pasaules rekorda uzstādīšana maizes izstrādājumu ražošanā; floristikas darbu veidošana un izstāde gan svētku teritorijā, gan pilsētā; īstas govis pilsētas centrā; koncerti, arī ar Latvijā pazīstamu dziedātāju piedalīšanos.

Papildus citām aktivitātēm, jau otro gadu veiksmīgi tiek īstenotas jaunas programmas norises, kuras iecerēts turpināt arī šajos svētkos – salmu skulptūru veidošana un Latvijā vienīgā Piena paku laivu regate.
Šogad no salmu ķīpām, kādas katru gadu redzamas Latvijas laukos pēc labības novākšanas, iecerēts veidot salmu skulptūras, kas veidos skulptūru parku, kuru apmeklēt varēs vairākas dienas.

Savukārt Piena paku laivu regate ir demokrātiska iespēja ar niecīgiem ieguldījumiem katram piena lietotājam uzsākt kapteiņa, matroža, jungas vai laivu būvētāja karjeru, demonstrējot savu prasmi un iegūstot nominācijas un balvas dažādās kategorijās: «Ātrākā laiva», «Skaistākā laiva», «Publikas simpātija» un citās. Mēs sniedzam konsultācijas laivu izgatavošanā un nepieciešamības gadījumā palīdzam materiālu sagādē. Šī regate ir iespēja parādīt uzņēmumu radošo pieeju un kolektīva saliedētību kopīgās aktivitātēs.

Aicinām jūs nepalikt malā un kļūt ne tikai par svētku, bet arī par Piena paku laivu regates dalībniekiem. Ceram uz sadarbību un vēlam labvēlīgu ceļa vēju! Ivars Pirvics, pašvaldības aģentūras «Kultūra» projektu vadītājs
Par dalību Piena paku laivu regatē Jelgavā 27. augustā
Papildus citām aktivitātēm 2003. gadā veiksmīgi tika īstenota pirmā Pienu paku laivu regate sadarbībā ar Tetra Pak Latvija, kas guva plašu atsaucību un pozitīvu atspoguļojumu mēdijos.

Arī šogad, turpinot tradīcijas, PIENA, MAIZES UN MEDUS SVĒTKU ietvaros iecerēta Piena iepakojumu laivu regate. Pie mums vēl maz pazīstama aktivitāte, kas jau sen ir iemīļota kā interesanta brīvā laika pavadīšanas iespēja ārzemēs.

Piena paku laivu regate ir demokrātiska iespēja ar niecīgiem ieguldījumiem katram piena lietotājam uzsākt kapteiņa, matroža vai laivu būvētāja karjeru, demonstrējot savu prasmi, iegūstot nominācijas un balvas dažādās kategorijās - Ātrākā laiva, Skaistākā laiva, Publikas simpātija u.c. Visi dalībnieki piedalās laivu parādes braucienos, bet tie, kas pieteikušies sacensībām arī īpašos ātrumbraucienos, kas notiks gan individuālajās, gan uzņēmumu klasēs. Mēs sniedzam konsultācijas laivu izgatavošanā un nepieciešamības gadījumā palīdzam materiālu sagādē.

Pasteidzieties!!! Pirmajām desmit komandām organizatori nodrošina 300 ar gaisu pildītas un aizlīmētas piena pakas.

Šī regate ir iespēja parādīt jūsu uzņēmuma radošo pieeju un kolektīva saliedētību kopīgās aktivitātēs, tai skaitā gūstot papildus publicitāti, jo pasākums tiks plaši atspoguļots dažādos masu mēdijos.

Aicinām jūs nepalikt malā un kļūt par Piena paku laivu regates dalībnieku. Ceram uz sadarbību un vēlam labvēlīgu ceļa vēju!
Piena paku laivu regates dalībniekiem

Stingri aizlīmēta 1 litra piena paka notur apmērām 800-900 gramus. Tas jāņem vērā aprēķinot nepieciešamo paku skaitu.
Informācija par piena paku laivu regatēm internetā: www.milkcartonboat.com  ; www.seafair.com/x86.xml  ; www.sparkschamber.org/sss/sparks4th.html .
Konsultācijas reģistrētajām komandām sniedz arī pasākuma organizatori.

Lai reģistrētos
Komandām jāaizpilda reģistrācijas anketa un jāsniedz visa tajā prasītā informācija.
Anketu var atrast portālā www.jelgava.lv vai zvanot pa tālruni 3023461.
Reģistrācija brauciena dienā maksās 5 latus.
Reģistrācija pirms brauciena dienas – bez maksas.
Aizpildītā anketa jāsūta:
Piena paku laivu regate
Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūra «Kultūra»
Kr. Barona 6, Jelgava, LV 3001
Latvija
Fax: 3084676

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies