Svinīgā pieņemšanā pasniegti pilsētas augstākie apbalvojumi

23.05.2019.

Šodien, 23. maijā, Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa svinīgajā pieņemšanā, Zemgales Olimpiskajā centrā pasniegti pilsētas augstākie apbalvojumi. Mūsu lielākā bagātība ir cilvēki – jelgavnieki, kas ar savu darbu nes pilsētas vārdu plašajā pasaulē. Jelgava lepojas ar izciliem uzņēmējiem, veselības aprūpes darbiniekiem, pedagogiem, sportistiem, mūziķiem un sabiedriskā darba veicējiem.

"Ikvienam jelgavniekam es vēlos teikt: nākotne ir šeit – Jelgavā. Ir svarīgi svētku moto nepazaudēt arī ikdienā. Darot atbildīgi katram savu darbu, ikviens no mums veido Jelgavu tādu, kāda tā ir šodien un kādu to vēlamies redzēt rīt. Lai vienmēr ar patiesu lepnumu varam teikt: mēs esam Jelgava!" vēlēja A.Rāviņš, papildinot, ka svētku nedēļā pilsētā daudzviet ir pacelts Jelgavas karogs – tas ir simbolisks solis pretim pilsētas kopības, piederības un patriotisma izaugsmei.

 

Sakot paldies par ieguldījumu pilsētas attīstībā, jau divdesmit pirmo gadu pilsētas svētkos tiks pasniegti augstākie apbalvojumi “Goda zīme” un “Goda raksts”.

 

Lai saglabātu Jelgavas heraldisko mantojumu un uzsvērtu pilsētas nozīmi Latvijas kultūrvēstures kopainā, apbalvojumiem ir jauns dizains, kurā iekļauts Jelgavas pilsētas lielais ģerbonis. Jaunā apbalvojuma “Goda zīme” dizaina idejas pamatā ir 17.gs. Jelgavas pils un pilsētas nocietinājumu zīmējumi un plāni, kas pārveidoti septiņstaru zvaigznē ar starpstariem, izveidojot apbalvojuma formu.

 

Apbalvojums “Goda zīme” tika pasniegts Jelgavas Tehnikuma direktorei Janīnai Rudzītei par ilggadēju un profesionālu ieguldījumu Jelgavas pilsētas izglītības sistēmā; pulkvežleitnantam, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšniekam Aivaram Putniņam par godprātīgu dienesta pienākumu pildīšanu, ieguldījumu sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā Jelgavas pilsētā; pirmsskolas izglītības iestādes “Rotaļa” vadītājai Ilzei Putniecei par ieguldījumu pedagoģiskajā darbā un nesavtīgu darbu Jelgavas pilsētas izglītības sistēmā.

 

Savukārt „Goda raksts” pasniegts SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca” vecmātei Sanitai Zemītei par augstu profesionālo meistarību un ieguldījumu Jelgavas pilsētas iedzīvotāju veselības aprūpē; fotogrāfa Amata meistaram Jurim Zēbergam par augstu profesionālo meistarību un ieguldījumu sabiedrības, kultūras un izglītības jomā Jelgavā; Jelgavas pils muzeja vadītājai Gintai Linītei par ilggadēju un profesionālu darbu Jelgavas un Zemgales kultūras mantojuma popularizēšanā; kolekcionāram Jānim Vilkam par mūža ieguldījumu Latvijas un Jelgavas kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanu; SIA “Fortum Jelgava” Siltumapgādes servisa vadītājam Jānim Zvirbulim par nozīmīgu ieguldījumu Jelgavas pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmas attīstībā, efektivitātes uzlabošanā un pilnveidošanā.

 

Foto: Jelgavas pilsēta


Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies