Tikšanās ar Jāni Joņevu un kinolentes "Jelgava 94" bezmaksas seanss bibliotēkā!

02.01.2020. Jelgavas pilsētas bibliotēka

9. janvārī pulksten 18 Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē ikvienu interesentu aicinām uz tikšanos ar rakstnieku, slavenā kulta romāna "Jelgava 94" autoru Jāni Joņevu. Tikšanās laikā būs iespēja uzzināt par rakstnieka J. Joņeva radošajām iecerēm, par viņa attiecībām ar savu dzimto pilsētu Jelgavu un par to, kā ir būt rakstniekam, kura romāns dzīvo savu, neatkarīgu dzīvi ne tikai dažādās valodās tulkotā formātā, bet arī kinovalodā. Ieeja pasākuma - bez maksas.

Pēc iespējas uzdot rakstniekam sev interesējošus jautājumus ikviens aicināts uz kopīgu kinolenentes "Jelgavas 94" noskatīšanos.

 

Jelgavas pilsētas bibliotēkā J. Joņevam un viņa romānam ir īpaša nozīme, jo autors skolas laikā daudz laika pavadījis bibliotēkā, savukārt romāna "Jelgava 94" darbība sākas tieši Jelgavas pilsētas bibliotēkas durvju priekšā un tās apkārtnē. 2020. gads ir arī J. Joņeva apaļas jubilejas gads, un lai šī tikšanās un kinoseanss ir kā mūsu sveiciens dzimšanas dienā, kas vēl tikai būs.

 

Jānis Joņevs (1980) ir romāna "Jelgava 94", kurā vēstīts par 20. gadsimta 90. gadu Jelgavu un jauniešu aizraušanos ar alternatīvo kultūru un smagā metāla mūziku, autors. Uzaudzis Jelgavā, 1998. gadā beidzis Jelgavas 2. ģimnāziju, studējis Latvijas Kultūras akadēmijā.

 

2013. gadā iznāk rakstnieka pirmais romāns "Jelgava 94". 2014. gadā kopā ar mākslinieku Reini Pētersonu – grāmata bērniem "Slepenie svētki", melnās komēdija "Bārdas" autors. Kopš 2002. gada publicē grāmatu recenzijas izdevumos "Literatūra un Māksla Latvijā", "Neatkarīgā Rīta Avīze", "Luna", "Kultūras Forums" un "Latvju Teksti". Publicējis arī tulkojumus no franču valodas — Bernāra Marī Koltesa lugu "Kokvilnas lauku vientulībā" (2004, žurnāla "Luna" 12. numurā), Pjēra Luisa īsprozu no krājuma "Desmit duči mīlas dialogu" (portālā "Satori", 2004. gada 11. oktobrī), Agotas Kristofas romānu "Lielā burtnīca" (2007).

 

Romāns "Jelgava 94" saņēmis dažādus apbalvojumus: 2014. gadā sākumā TV raidījuma "100 grami kultūras" balvu "Kilograms kultūras", trešo vietu Bērnu žūrijas 15+ gadu veco lasītāju vērtējumā, šajā pašā gadā romāns "Jelgava 94" atzīts par vienu no 100 latviešu lasītāju visu laiku mīļākajām grāmatām TV šovā "Lielā lasīšana", "Delfi" lasītāju specbalva un Jāņa Rozes grāmatnīcu tīkla pirktākās grāmatas specbalva.

 

2014. gada pavasarī romāns saņem Latvijas literatūras gada balvu nominācijā "Labākā debija", kā arī Eiropas Savienības Literatūras balvu, ko piešķir jaunajiem Eiropas rakstniekiem. 2015. gada septembrī Joņevs par romānu "Jelgava 94" ieguva AKKA/LAA balvu "Autora balva 2015".

 

 

Ieeja pasākuma - bez pieteikšanās un bez maksas!

Pasākuma laikā publicitātes vajadzībām var tikt filmēts un fotografēts

Ziņu sagatavoja

Jelgavas pilsētas bibliotēka

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies