Tornī apskatāma Anitas Jansones-Zirnītes gleznu izstāde "Burtnieka viļņi"

08.10.2021. Tornis

Līdz 2. decembrim Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē apskatāma Anitas Jansones-Zirnītes gleznu izstāde "Burtnieka viļņi". Izstādes apmeklētājiem būs iespēja baudīt Ziemeļvidzemes ainavu mākslinieces interpretācijā,  sajūtot krāsu attiecības, to mirdzēšanu un viļņojošo mainību.

Tornī apskatāmos darbus A.Jansone-Zirnīte gleznojusi Burtnieku ezera tuvumā, ezera ainavas ietekmēta. Izstādē varēs vērot vairāku gadu garumā tapušus, divus atšķirīgus dabas tēlojumu veidus- pasteļglezniecības un eļļas tehnikā radītus darbus. Kā atzīst pati māksliniece: "Pasteļglezniecība ļauj straujāk fiksēt mirkļa ilūziju, gaismu vibrāciju ainavā. Eļļas tehnikā radītajos darbos vairāk nosacītības, pārdomu un realitātē balstītu salīdzinājumu. Reizēm kā kompozīcijas elements izmantotas tautas apziņā un mākslā lietotas rakstu zīmes, sasaistot esošo brīdi ar senu gudrību."

 

Kopš 1968.gada māksliniece piedalās izstādēs Latvijā un ārzemēs. Anita Jansone- Zirnīte saņēmusi diplomus Viļņas ekslibru biennālēs, diplomu glezniecības konkursizstādē "Arona", ieguvusi 1. vietu galerijas "Asūna" un Saules bankas konkursā "Es – pasaule". 2004. gada konkursā "Gada skaistākā grāmata" kopā ar darba grupu par grāmatu "Dzejnieka laiks tēlos un attēlos. Pēteris Zirnītis" saņēmusi 2. vietu dokumentālās prozas nominācijā. 2001. gadā māksliniece apbalvota ar goda medaļu "Burtnieku labākais". Māksliniece strādā glezniecībā dažādos žanros, darina grāmatzīmes, kā arī ir pievērsusies žurnālu un grāmatu ilustrācijām.

 

Apmeklējot izstādi, aicinām būt atbildīgiem, lietot mutes un deguna aizsegus, kā arī ievērot valstī pieņemtos distancēšanās noteikumus.

 

Vairāk informācijas par izstādi pa tālruni 63005445, vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv

 

 

Foto un informācija: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies