Trīs velotūristi no Jelgavas turpina apceļot olimpiskās pilsētas

27.07.2005.
Tēvs un dēls Aigars un Edgars Rumpji, kā arī Arvis Kalniņš dosies maršrutā uz Stokholmu, Lillehammeri, Oslo, Jelgavas sadarbības partneru pilsētu Dānijā Vejli, kā arī Ķīli, Amsterdamu, Antverpeni, Parīzi un Londonu.

Iepriekšējos četros gados aizrautīgie ceļotāji divatā vai trijatā jau apmeklējuši ziemas un vasaras olimpisko spēļu norises pilsētas - Berlīni, Minheni, Sanktpēterburgu, Garmišpartenkirheni, Insbruku, St. Moricu, Sarajevu, Atēnas un vēl citas, kā arī Starptautiskās Olimpiskās komitejas mītnes vietu Lozannā, pieveicot aptuveni 7 100 kilometrus.

Visās ceļojumu laikā apmeklētajās pilsētās un sporta būvēs, tiekoties ar vietējiem un ceļā sastaptajiem cilvēkiem, Jelgavas velotūristi ir popularizējuši gan olimpiskās kustības idejas, gan Latvijas, Zemgales un savas pilsētas vārdu. Laika gaitā tapusi iespaidīga ceļojumu hronika, kā arī bagātīgs fotodokumentu klāsts.

Pērnajā gadā Atēnās, Paralimpisko spēļu laikā tiekoties ar Latvijas izlases dalībniekiem un citiem sportistiem, olimpisko pilsētu apceļotāji guva virkni emocionālu pārdzīvojumu un neizdzēšamu iespaidu. Tālab šogad savā darbībā viņi nolēmuši iezīmēt jaunus akcentus un vairāk pievērsties invalīdu sporta attīstības problēmām.

Grupas dalībnieki kopā ar vairākiem domubiedriem ir nodibinājuši un reģistrējuši atbalsta fondu "Paralimpiešu cerība", kura mērķis būs sadarbībā ar Latvijas Paralimpisko komiteju palīdzēt mūsu sportistiem labāk sagatavoties gaidāmajām Paralimpiskajām spēlēm, kas 2008.gadā risināsies Pekinā. Ar fondā uzkrātajiem līdzekļiem paredzēts sniegt atbalstu Jelgavas invalīdu sporta un rehabilitācijas kluba "Cerība" sportistiem, veicināt viņu iekļūšanu Latvijas izlases kandidātu skaitā, lai gatavotos startiem Pekinā.

Jelgavas velotūristu grupas līderis Aigars Rumpis pauž pārliecību, ka ar organizētajiem velobraucieniem un citām aktivitātēm viņi spēs panākt sponsoru un ziedotāju nopietnu atbalstu jaundibinātajam fondam, kura dibinātāji stingri turēsies pie izvirzīto mērķu sasniegšanas. Tādējādi ir pamats cerēt, ka uz Pekinu Latvijas izlases komanda varēs aizbraukt kuplākā skaitā nekā uz Atēnām pirms gada.

Gatavojoties kārtējam ceļojumam uz olimpiskajām pilsētām, velotūristu grupas dalībnieki jūlija sākumā bija noorganizējuši trīs dienu velobraucienu pa Zemgali un Kurzemi, kurā piedalījās arī trīs Jelgavas invalīdu kluba "Cerība" pārstāvji - Mihails Narvila, Vladislavs Vonda un Imants Šalajevs.

Ceļojuma laikā brauciena dalībnieki apmeklēja Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeju "Pikšas" Bērzes pagastā, Dobeli, kur viesojās Sociālās aprūpes centrā. Vēlāk ceļotāji iegriezās tūristu iecienītajā objektā "Pokaiņi", atpūtās pie Zebrus ezera un tālāk devās uz Saldu, kur apmeklēja krīzes situācijās nonākušo cilvēku dienas centru. Brauciens noslēdzās Kuldīgā, kur 30.jūlija rītā visi atkal satiksies, lai kopā dotos uz Ventspili, kur ar prāmja satiksmi ceļojumu uz Stokholmu un citām olimpiskajām pilsētām turpinās Aigars, Edgars un Arvis.

Ceļojums ilgs 38 dienas, un Jelgavā vīri plāno atgriezties 7.septembrī. Jelgavnieku ceļojumu, tāpat kā iepriekšējā gadā, daļēji finansē pilsētas pašvaldība, bet morālu atbalstu sniedz Latvijas Olimpiskā komiteja, kuras prezidents Aldons Vrubļevskis līdzi dotajā vēstulē uzsver, ka jelgavnieku ceļojums ir veltīts Starptautiskās Olimpiskās komitejas 111 gadu jubilejai un pasaules apceļotāju praksē šis ir pirmais gadījums, ka savu ideju īstenošanai par apskates objektiem kļūst olimpisko spēļu pilsētas.

Informāciju sagatavoja Juris Kālis, Zemgales attīstības aģentūras speciālists

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies