Tūristu interese par Jelgavu ir liela

16.02.2005.
Līdztekus jaunajam bukletam „Jelgava un Jelgavas rajons”, kas šogad izdots trijās valodās – latviešu, angļu un vācu – izstādes apmeklētāji varēja saņemt Jelgavas pils, Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja, Vilces pagasta, viesnīcu un lauku māju, aktīvās atpūtas un izziņas objektu bukletus, kā arī kopējās Zemgales reģiona informācijas kartes kā praktisku informāciju tūristiem ar pasākumu plāniem.

Pirms izstādes Jelgavas pilsētas un rajona Tūrisma informācijas centrs atskatījās uz paveikto pagājušā gadā. Kopumā 2004.gadā centrā saņemti 588 informācijas pieprasījumi – gan klātienē, gan pa e-pastu, pastu un telefonu. 197 no visiem klientiem bijuši ārvalstnieki, visplašāk pārstāvot Vāciju – 28%, Lietuvu un Spāniju (pa 7%), Somiju un Igauniju (pa 6%) un Poliju (5%). No kopējā informācijas pieprasījumu skaita 71% interesējās par Jelgavu un Jelgavas rajonu, aiz sevis atstājot Zemgales reģionu (15%) un Latviju (14%).
Vispopulārākās tūristus interesējošās tēmas bija šādas:
1. kopēja informācija par tūrisma iespējām rajonā, reģionā un Latvijā;
2. apskates objekti;
3. nakšņošanas iespējas;
4. pasākumi;
5. ēšanas iespējas

Arī Jelgavas pilsētas un rajona tūrisma uzņēmēji apkopojuši aizgājušā gada darba rezultātus. Tāpat kā 2003.gadā, nemainīgs līderis tūrisma tirgū paliek boulinga halle „Zemgale” ar vairāk kā 34 tūkstošiem apmeklētāju un Jelgavas ledus halle ar 21 tūkstoti sportot gribētāju. Arī kultūrvēsturiskie objekti pulcina savus apmeklētājus – Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā viesojušies 18 tūkstoši vēstures un mākslas mīļotāji, savukārt, LLU muzejā un Kurzemes hercogu kapenēs pabijuši 10 tūkstoši zinātkāro apmeklētāju. Populārākais rajona objekts neapšaubāmi ir ūdensslēpošanas sistēma Ozolniekos, kur gan ziemā, gan vasarā slēpojuši seši tūkstoši aktīvās atpūtas cienītāju. Ievērojams apmeklētāju skaita pieaugums vērojams Ziemassvētku kauju vietās Ložmetējkalnā, kas ir vienīgais kultūrvēsturiskais liegums Latvijā; tur uzskaitīto apmeklētāju skaits pieaudzis trīs reizes. Iecienīti ir arī izziņas un aktīvās atpūtas objekti, muižas un baznīcas.

Uzskaitītais naktsmītņu skaits pilsētā un rajonā, salīdzinot ar 2002.gadu, ir pieaudzis par 54%, gultasvietu skaits par 70%, nakšņotāju skaits par 40%. Kopējais pilsētas un rajona lielāko pasākumu apmeklētāju skaits ir pieaudzis līdz 96 tūkstošiem (2003.gadā – 40 tūkstoši). Viss augstākminētais liecina par pozitīvām tendencēm tūrisma attīstībā.


Informāciju sagatavoja Anita Škutāne,
Jelgavas pilsētas un rajona TIC,
Tel/ fax 3022751

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies