Turpina apzināt stiprā vēja postījumus pilsētā un novērst infrastruktūras bojājumus

18.01.2022.

Atbildīgās iestādes šodien vēl turpina apzināt stiprā vēja, kas vakar Jelgavā pārsniedza 20 metrus sekundē, radītos postījumus un bojājumus pilsētas infrastruktūrai, lai organizētu to novēršanu. Taču Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Jelgavā vakar devās uz 13 izsaukumiem, lai likvidētu spēcīgā vēja radītās sekas – demontētu un nostiprinātu vēja atrautās jumta seguma konstrukcijas, sazāģētu kokus, kas nokrituši uz ceļa braucamās daļas, kā arī divos gadījumos koks bija uzkritis mājām un vieglajām automašīnām. Pēc operatīvo dienestu sniegtās informācijas, cilvēki stiprā vēja dēļ mūsu pilsētā nav cietuši. "Pilsētsaimniecības" speciālisti joprojām turpina apsekot pilsētu, apzinot vēja radītos postījumus, taču jau šobrīd zināms, ka vairākās vietās pilsētā vējš sabojājis luksoforus, apgaismes stabus un ceļa zīmes. 

VUGD pārstāve Viktorija Gribuste stāsta, ka lielākā daļa izsaukumu par vēja radītajiem postījumiem tika saņemti laikā no pulksten 15 līdz 16, tostarp astoņi izsaukumi vienlaicīgi. Lielajā ielā piecstāvu dzīvojamai mājai vējš bija norāvis jumta segumu un konstrukcijas apmēram 150 kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsēji glābēji demontēja bīstamās konstrukcijas, lai tās neapdraudētu gājējus un autovadītājus. Negadījuma seku likvidēšanas darbi noslēdzās pēc trīs stundām. Strautnieku ielā vējš bija atrāvis jumtu kādai dzīvojamai mājai, un to ugunsdzēsēji glābēji nostiprināja, jumta konstrukcijas tika atrautas arī ražošanas ēkai Elektrības ielā, kuras ugunsdzēsēji glābēji nostiprināja. Bet Zemgales prospektā ugunsdzēsēji glābēji demontēja vēja atrautās jumta konstrukcijas.

 

Palīdzības ielā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja koku, kas bija uzkritis uz vieglās automašīnas un ceļa braucamās daļas. Zālītes ielā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja koku, kas bija uzkritis uz dzīvojamās mājas jumta. Kalnciema ceļā koks bija uzkritis uz vieglās automašīnas un dzīvojamās mājas.

 

Ugunsdzēsēji glābēji saņēma arī divus izsaukumus uz Kazarmes ielu – vienā vietā tika nozāģēts aizlūzis zars, kas draudēja nokrist uz elektrolīnijas, bet otrā vietā – koks, kas bija iekritis elektrolīnijas vados. Krišjāņa Barona un Jēkaba ielā koki bija uzgāzušies elektrolīnijas vadiem. Brīvības bulvārī koks no ceļa braucamās daļas bija novākts jau pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās. Klijēnu ceļā koks bija nokritis uz apgaismes staba un brauktuves.

 

Pašvaldības operatīvās informācijas centrs (POIC) informē, ka vakar kontaktcentrā kopumā reģistrēti 90 ziņojumi par slidenām ielām, lūzušiem kokiem un koku zariem un bojātiem infrastruktūras objektiem. Piemēram, sagrozītām ceļa zīmēm, sagrozītiem un bojātiem luksofora objektiem, bojātām apgaismojuma laternām.

 

"Pilsētsaimniecībā" norāda, ka šobrīd vēl tiek apzināti stiprā vēja postījumi un organizēti darbi to novēršanai. Taču jau vakar pēcpusdienā, strādājot trim "Pilsētsaimniecības" brigādēm, kopā ar ugunsdzēsējiem, "Kulk" un "Anvija pro" darbiniekiem, veikta ielu braucamās daļas atbrīvošana no izgāztiem un nolauztiem kokiem, lai novērstu bīstamību satiksmei. Izgāzušies vai nolūzuši koki līdz šim fiksēti jau vairāk nekā 20 vietās pilsētā. Otrdien tiek organizēta brauktuves atbrīvošana no koka Draudzības ielā 9, iebrauktuvju atbrīvošana no nolūzušiem kokiem Kalnciema ceļā, ietves un luksofora atbrīvošana no koka zariem Raiņa un Sarmas ielas krustojumā, Bērzaines ielā tiks novāks koks no garāžas, kurai tas uzgāzies, savākts kādā īpašumā iegāzies koks Vidus ielā, atbrīvota brauktuve Kameņu ielā un novākti aizlūzuši koki Svētbirzē. Pēc šiem darbiem sekos zaru, sazāģēto koku savākšana un aizvešana, ja neuzradīsies neatliekami darbi saistībā ar vēja radītiem postījumiem.

 

Tāpat fiksēts, ka spēcīgais vējš ir sagriezis luksoforu konsoles visā pilsētā: Rūpniecības ielā, Atmodas ielā, Lietuvas šosejā, Rīgas ielā, Loka maģistrālē. Konsoļu atgriešana normālā stāvoklī tiks veikta šodien, taču, ņemot vērā konsoļu daudzumu, šos darbus var nepagūt paveikt šodien.

 

Raiņa un Sarmas ielas krustojumā tiks uzstādīta jauna luksofora signālgalva, savukārt Rīgas ielas un Kalnciema ceļa krustojumā tiks veikti remontdarbi esošajai signālgalvai.

 

Tāpat spēcīgais vējš sagāzis un pat nolauzis ceļa zīmes, piemēram, Tērvetes ielā, Raiņa ielā un Garozas ielā. Nolauztās ceļa zīmes tiks atjaunotas, lai varētu tās uzstādīt atpakaļ. Jāpiebilst, ka vakar apgāzti arī gaismas dekori Satiksmes ielā, egles ar virtenēm Loka maģistrālē un ielu tirdzniecības nojume Lielās un Krišjāņa Barona ielas krustojumā.

 

"Pilsētsaimniecībā" norāda, ka gadījumos, kad vienlaicīgi var būt vairāki nolūzuši un bīstamību radoši koki, iestāde izgāztu, aizlauztu koku vai zaru novākšanu organizē, izvērtējot katras vietas un situācijas potenciālo bīstamību. Vispirms novāc tos kokus, kuri rada vislielāko apdraudējumu. Ja vienlaicīgi izgāzti, aizlauzti vairāki koki, tad primāri tiek novērsta situācija ar augstāku bīstamību, un tikai tad negadījuma vietas sakārtošana, tādējādi izgāzto koku zari un koksne var tikt atstāta uz vietas pat vairākas dienas. Bīstamo koku un zaru izzāģēšana, ja tie rada apdraudējumu, tiek veikta arī brīvdienās un svētku dienās.

 

Iedzīvotāji par nolauztiem koku zariem, kokiem un par bojātu pilsētas infrastruktūru var ziņot, zvanot pa diennakts iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

 

 

Foto: Jelgava.lv, Dzintra Žvagiņa, Zemgales reģionālā brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

 

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies