Turpinās ietvju tīrīšana; lai notīrītu tās visā pilsētā, nepieciešamas vismaz astoņas stundas

21.01.2022. Pilsētsaimniecība

Iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka ap pulksten 3.30 uzsākta visu asfaltēto ielu tīrīšana un kaisīšana, bet ap pulksten 5 – pilsētas galveno ielu tīrīšana un kaisīšana. Savukārt pulksten 6 sākta ietvju attīrīšana no sniega, darbos iesaistot 13 mazos traktorus. Par pamanītajām ietvju un ielu seguma problēmām Jelgavā aicinām ziņot pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

Ietves sāktas tīrīt šorīt pulksten 6 un šis darbs turpinās arī šobrīd, darbos iesaistot septiņus mazos traktorus un sētniekus. Mazajiem traktoriem maršruts sākts ar Tērvetes un Lielo ielu, tīrīti arī parki un ietves pilsētas centra ielās. Taču ziemas dienests norāda, ka stiprā vēja ietekmē sasnigušais sniegs no zaļajām zonām tiek sadzīts uz notīrītajiem ietvju posmiem, tālab atsevišķos posmos pārvietošanās var būt apgrūtināta. Nepieciešamības gadījumā tiks organizēta atkārtota ietvju tīrīšana. Jāpiebilst, ka, lai pilnībā notīrītu visas pilsētas publiskās ietves no sniega, nepieciešamas astoņas līdz deviņas stundas, strādājot bez apstājas. Taču šādos apstākļos, kad stiprais vējš dzenā sniegu, ietvju tīrīšana ir apgrūtināta.

 

Tāpat šobrīd jau uzsākta ielu ar divkārtu virsmu šķūrēšana, piemēram, Tērvetes ielas rajonā. Bet vakarā un naktī tiks tīrītas ielu malas.

 

Sinoptiķi prognozē, ka šodien Latvijā būs pārsvarā mākoņains laiks, valsts lielākajā daļā palaikam snigs, vietām centrālajos un austrumu novados snigs ilgstoši. Valsts rietumu un centrālajā daļā vējš turpinās spēcīgi putināt sniegu, bet austrumu novados saglabāsies lēnāks vējš. Līdz ar to attīrītie ceļi vietām no jauna tiks aizputināti.

 

Ziemeļu, ziemeļrietumu vējš brāzmās pūtīs ar ātrumu līdz 14-19 metriem sekundē, piekrastē - līdz 24 metriem sekundē.

 

Jāatgādina, ka, lai laikapstākļu izmaiņu laikā nekavējoties veiktu ielu apstrādi ar pretslīdes materiāliem, visu diennakti tiek sekots līdzi ielu meteoroloģisko staciju datiem, un regulāri pašvaldībā notiek informācijas apmaiņa par esošo situāciju un laikapstākļu prognozēm.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies
Armīns Vāverīte

Armīns Vāverīte21.01.2022

Ļoti slikti ir ar to tīrīšanu, ja neteiktu ka vispār netīrāt un slavas dziesmas nav ko dziedāt. Ja nezin,kur Jelgavas pilsētā ir kāda iela, vai ceļš tas izsaka daudzko. Ja pirmo reizi par ceļa tīrišanu pazvanīju kādus četrus,piecus gadus atpakaļ un joprojām diszpičers sazinās ar inženieri un tas ar tīritāju, tad jautājums cik gadiem jāpaiet,lai viens ar otru sazinātos un ceļš tiktu iztirīts.Tad kāda pēc man ir jāmaksā nodokļi, es jau nesaku ka nemaksašu bet kaut kad, kad nu sanāks, pēc gadiem 5.

Atbildēt