Turpinās Vecpilsētas ielas 2 ēkas ārsienu restaurācija

07.10.2021.

Šonedēļ Vecpilsētas ielas 2 ēkā tiek montēta daļa no iepriekš noņemtajām un tagad daļēji restaurētajām guļbūves ārsienām. Tām protezētas satrupējušās daļas, saglabājot nebojātās koka detaļas.  Būvobjektā jau pārmūrēta daļa no pamatiem un izbūvēta hidroizolācija, lai uzstādītu atpakaļ atjaunotās ārsienu koka konstrukcijas.

Daļa no Vecpilsētas ielas 2 ēkas guļbūves ārsienām tika demontēta augusta beigās. Tās būvprojekta autora uzraudzībā tika restaurētas ražotnē Cēsīs, protezējot satrupējušās sienu daļas. Šajā laikā objektā tika pārmūrēta daļa no pamatiem un izbūvēta hidroizolācija. Līdzīgs process tiks veikts ar otru ēkas pusi, taču darbs pie tās restaurācijas aizņems ilgāku laiku, jo ārsienu konstrukciju bojājumi ir lielāki.

 

Šovasar objektā pabeigta daļa no inženierkomunikāciju izbūves darbiem – elektroapgādes tīkli, siltummtrases pieslēgums, ūdens un kanalizācijas izbūve.

Turpinās zemes planēšanas un labiekārtojuma izbūves darbi –  ir uzstādītas apgaismojuma laternas un sākta žoga izbūve. Savukārt ēkai J.Asara ielā pabeigts jumts, daļēji ielikti logi un durvis, kā arī uzsākti telpu iekšējās apdares darbi. Šobrīd turpinās darbi pie pārējo ēku jumtu pabeigšanas.

 

Būvdarbus veic SIA "Warss+", būvuzraudzību nodrošina SIA "BŪVES BIROJS", savukārt autoruzraudzību  – SIA "Livland Group".

 

Nami Vecpilsētas ielā 2 un Jāņa Asara ielā 1 tiek pārbūvēti Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta Nr.5.5.1.0/19/I/005 "Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Jelgavas pilsētā" gaitā, realizējot divus būvprojektus – "Ēkas Vecpilsētas ielā 2 pārbūve un restaurācija" un "Ēkas pārbūve Jāņa Asara ielā 1". Projekti tiek realizēti kopā, jo Jāņa Asara iela 1 ir paredzēta kā saistītā infrastruktūra kultūras piemineklim Vecpilsētas ielā 2. Tur tiks veidota vienota un publiski pieejama teritorija Jelgavas vēsturiskā kvartāla apmeklētājiem. Šajā vietā tiks izveidots jauns tūrisma objekts – Dzīvesziņas un arodu sēta, kur atradīsies keramikas un aušanas darbnīcas un Saimes istaba. Tajā interesenti varēs apgūt dažādu amatu prasmes un notiks ar latviešu tautas tradīcijām saistīti pasākumi.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies