Ūdenspolicistu patruļa izteikusi piecus aizrādījumus par glābšanas vestes nelietošanu

14.05.2021. Pašvaldības policija

Lai uzraudzītu ūdenstransporta satiksmi Lielupē un Driksā un to, cik apzinīgi iedzīvotāji ievēro drošības noteikumus uz ūdens, 1. maijā darbu sāka Jelgavas Pašvaldības policijas ūdenspolicistu patruļa. Līdz šim veiktas jau gandrīz 40 pārbaudes un piecos gadījumos izteikts mutisks aizrādījums par glābšanas vestes nelietošanu.

Jelgavas Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Matulēna stāsta, ka līdz 13. maijam ūdenspolicija Driksā un Lielupē pārbaudījusi 36 peldlīdzekļus – motorlaivas, airu laivas, katamarānus. Piecos gadījumos veiktas pārrunas par glābšanas vestes nelietošanu. Ūdenspolicijas patruļa šomēnes aizrādījusi arī 10 makšķerniekiem par makšķerēšanu Pilssalas palienes pļavu teritorijā, kur līdz 30. jūnijam noteikts liegums atrasties, lai netraucētu putniem ligzdot. Pēc pārrunām makšķernieki devušies prom. 

 

Jāpiebilst, ka satiksmi Jelgavas ūdeņos regulē pašvaldības saistošie noteikumi "Par Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā ietilpstošās Lielupes upes daļas un Driksas upes izmantošanu", kuros īpaša uzmanība pievērsta kuģošanai un atpūtai uz ūdens.

 

Jāpiebilst, ka sportam un atpūtai paredzēto peldlīdzekļu izmantošanu atļauts īstenot vietā vai maršrutā, kas saskaņots ar Jelgavas reģionālo Tūrisma centru, turklāt brauciena laikā nedrīkst iebraukt peldvietās – Lielupes labā krasta peldvietā pie gājēju promenādes un Pasta salas peldvietā. Tāpat, izmantojot aktīvās atpūtas iespējas uz ūdens, jāievēro nomas punkta drošības prasības un jāizmanto glābšanas veste.

 

Lai regulētu ūdenstransporta satiksmi Lielupē un Driksā un nodrošinātu drošu kuģošanu, upju krastos un uz tiltiem uzstādītas navigācijas zīmes, nosakot, piemēram, atļauto kuģošanas ātrumu, kuģošanas aizliegumu.

 

Kuģošanas noteikumu ievērošanu pilsētas upēs kontrolē ūdenspolicistu patruļa.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies