Ugunsdzēsēji glābēji Jelgavā šogad 20 gadījumos glābuši dzīvniekus

08.10.2021.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ik dienu ne tikai dzēš ugunsgrēkus un glābj cilvēkus, bet steidzas palīgā arī dzīvniekiem, kas nonākuši bezpalīdzīgā stāvoklī. Jelgavā uz šādiem izsaukumiem šogad deviņos mēnešos izbraukts jau divdesmit reizes, un tas ir tikpat, cik visa gada laikā pērn. VUGD aicina iedzīvotājus pieskatīt savus mājdzīvniekus, lai tie nenonāktu bīstamās situācijās.

Šogad deviņos mēnešos ugunsdzēsēji glābēji Latvijā veikuši vairāk nekā 6578 glābšanas darbus, no kuriem 758 reizes palīdzība sniegta dzīvniekiem. Statistika liecina, ka visbiežāk – 391 gadījumā – ugunsdzēsēji glābēji palīdzējuši bīstamā situācijā nonākušiem mājdzīvniekiem, bet 334 gadījumos – savvaļas dzīvniekiem un putniem.

 

VUGD pārstāve Viktorija Gribuste stāsta, ka šogad Jelgavā ugunsdzēsēji glābēji 20 reizes steigušies palīgā nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem.13 gadījumos nelaimē bija nonākuši kaķi, piemēram, iesprūduši vēdināšanas režīmā atvērtā logā, ielīduši automašīnas motora telpā vai iekrituši kanalizācijas akā, četros gadījumos glābti putni, kā arī palīdzēts vienam sunim, vienam mājlopam un savvaļas dzīvniekam. "Aizvadītajā gadā kopumā 12 mēnešos veikti 20 glābšanas darbi, kad sniegta palīdzība dzīvniekiem," tā V.Gribuste, papildinot, ka, piemēram, glābēju palīdzība bijusi nepieciešama Pērnavas ielā, kur suns iekritis strūklakas bedrē. "Šogad janvārī kādam sunim ķepa bija iesprūdusi velosipēdā starp pedāli un rāmi, savukārt augustā Māras ielā glābts kaķis, kurš iesprūdis starp automašīnas riepas disku un bremžu disku. Martā glābts kumeļš, kurš iekritis Driksā un stāvā krasta dēļ saviem spēkiem nevarēja izkļūt," stāsta V.Gribuste. Bet šogad augustā Kadiķu ceļā stirna bija iekritusi kanalizācijas akā, un ugunsdzēsēji glābēji iekāpa akā un stirnu izcēla.

 

VUGD aicina ņemt vērā, ka ugunsdzēsēji glābēji nedodas uz visiem izsaukumiem, kad nepieciešama palīdzība dzīvniekiem, proti, ja dzīvnieks ir slims vai cietis, viņam var palīdzēt tikai veterinārārsts. Ugunsdzēsēji glābēji dodas uz izsaukumiem, ja nelaimē nokļuvušais dzīvnieks atrodas situācijā, no kuras tas nevar izkļūt saviem spēkiem un ir apdraudēta tā veselība vai dzīvība.

 

Taču dienestā norāda, ka ne visos gadījumos, steidzoties palīgā nelaimē nokļuvušam dzīvniekam, palīdzību arī izdodas sniegt. Piemēram, ja ventilācijas šahtā iekļuvis putns, bet cilvēks, kurš izsaucis glābējus, iebilst cauruma izsišanai sienā, lai putnu atbrīvotu. Šādos gadījumos ugunsdzēsēji glābēji palīdzēt nevar.

 

VUGD atgādina, ka iedzīvotājiem ir jāparūpējas par saviem mājdzīvniekiem, lai tie neciestu nevērības vai neuzmanības dēļ. Piemēram, dzīvojamo māju iemītniekiem ir jāizvērtē, vai pusatvērts logs neradīs bīstamu situāciju kaķim, kurš var mēģināt izkļūt pa vēdināšanai atstāto spraugu.

 

 

Infografika: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies