Universitātes Studējošo pašpārvalde sumina Gada balvas 2022 laureātus

23.02.2023.

Aizvadīta tradicionālā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (iepriekš – LLU) Studējošo pašpārvaldes (LBTU) "Gada balva 2022" svētku ceremonija, kurā īpaši tika sveikti un godināti laureāti 16 dažādās nominācijās. Pasākumā tika izcelti spilgtākie 2022. gada notikumi un godinātas tās personas, kuras devušas būtisku ieguldījumu universitātes tēla celšanā un studējošo labā.

LBTU Studējošo pašpārvaldes Gada balvas 2022 laureāti:

 

Nominācijā "Mūža ieguldījums" īpaši tika godināts LBTU direktors Andrejs Garančs. Viņš vienmēr rūpējas, kā arī uztur nevainojamā kārtībā gan Jelgavas pili un tās apkārtni, gan pārējos universitātes nekustamos īpašumus. Cilvēks, kurš atbildīgi veic savus darba pienākumus un darīs pat vairāk nekā no viņa tiek prasīts.

 

Nominācijā "Gada dekāns" balvu saņēma Meža fakultātes dekāns Linards Sisenis, kurš sniedz atbalstu fakultātes studējošajiem un rūpējās par fakultātes labiekārtošanas darbiem, ņemot vērā studējošo vajadzības un vēlmes gan studiju procesam, gan atpūtas brīžiem. Apmeklē organizētos pasākumus, parādot, ka fakultātē notiekošais ir nozīmīgs gan viņam, gan fakultātei kopumā. Dekāns, kurš prot pateikt lielu "Paldies!" par visu paveikto.

 

Nominācijā "Gada iedvesmojošākais mācībspēks" balva nonāca pie Pārtikas tehnoloģijas fakultātes lektores Gitas Krūmiņas – Zemtures. Viņa sniedz atbalstu studējošajiem, uzklausa un motivē sasniegt mērķi, kā, piemēram, brīžos, kad notiek noslēguma darba rakstīšana. Pozitīva attieksme gan pret ieteikumiem, gan arī kritiku. Veicina studentu izpratni par mentālo veselību un aicina jauniešus nepārslogot studentijas dzīvē.

 

Nominācijā "Gada LBTU darbinieks" sveikta tika LBTU Studentu kluba vadītāja Anita Prūse, kura Jelgavas pilī visus uzņem ar plašu smaidu. Anita ir komunikabls universitātes cilvēks, kurš atbalsta studējošos, kā arī izpalīdz LBTU Studējošo pašpārvaldei pasākumu organizēšanā.

 

Nominācijā "Gada aktīvists" par laureāti kļuva Renāte Silakalne no Pārtikas tehnoloģijas fakultātes. Aizvadītajā gadā piedalījusies vairāku pasākumu organizēšanā, kā, piemēram, "Zaļumballe", "LBTU&Chill", "Gada balva 2021" un citos. Vienmēr atbalsta līdzcilvēkus, spēj uzmundrināt un dara vairāk nekā tiek prasīts. Lai vai kādu jautājumus uzdotu, Renāte varēs uz to atbildēt. Viņa dara daudz un nesagaida par to atzinību, tāpat ikdienas steigā neaizmirst par savu fakultātes studējošo pašpārvaldi, jo tieši tur aizsākās viņas aktīvā darbība.  

 

Nominācijā "Gada notikums" atzīmēja universitātes zīmola pārmaiņas, kas norāda, ka šodien LBTU kļuvusi par daudznozaru universitāti. Šis ir kā jauns solis universitātes atpazīstamības uzlabošanai.

 

Nominācijā "Gada jaunais zinātnieks" sumināta tika Pārtikas tehnoloģijas fakultātes docente un pētniece Liene Ozola, kura darbojas nacionālā un starptautiskā līmenī, veicot pētījumus augļu un dārzeņu pārstrādē. Savas fakultātes patriote.

 

Nominācijā "Gada students" sveikta tika Vita Voitkuna, kura gatava iesaistīties visās aktivitātēs. Ja radušies kādi jautājumi, tad droši var jautāt - viņa vienmēr atbildēs korekti un saprotami. "Spodrina" universitātes tēlu un spēj iedvesmot pašpārvaldes biedrus, kā arī LBTU studentus. Universitātē viņa darbojas ar visu savu sirdi un dvēseli, turklāt ar lielu atbildību attiecas pret studiju procesu. 

 

Nominācijā "Gada pirmkursnieks" balvu saņēma Liene Sūniņa – Biedre, kuras pozitīvisms un vēlme piedalīties visur iedvesmo arī apkārtējos. Uzsākot studiju gaitas universitātē, izrādīja iniciatīvu, kā arī drosmīgi uzņēmās būt viena no aktīvajām fakultātes pārstāvēm "Azemitologa" priekšnesuma gatavošanās procesā. Ātri vien iesaistījās LBTU aktivitātēs, uzņemoties atbildīgus pienākumus.

 

Nominācijā "Gada sportists" sumināts tika Mariuss Bajaruns, kura sirdslieta ir hokejs. Līdz šim bijis Latvijas Virslīgas hokeja čempions, Latvijas Junioru attīstības līgas čempions, kā arī Latvijas studentu izlases pamatvārtsargs Pasaules ziemas universiādē ASV.

 

Nominācijā "Gada fakultātes studentu pašpārvalde" godināta tika Pārtikas tehnoloģijas fakultātes studējošo pašpārvalde. Vienmēr aktīvi darbojas un iesaistās studentijā, aicinot arī to darīt pārējiem. Ir atvērti jaunām sadarbības iespējām, kā arī rūpējas gan par savas fakultātes studējošo labklājību, gan arī par citu fakultāšu studentu vēlmēm. Viņi zina seno patiesību, ka mīlestība "iet caur vēderu" un viņi to pierāda ar saviem darbiem. Viņu īpašā zupas recepte paliek noslēpumā, bet visiem ir zināms, ka viena no sastāvdaļām ir mīlestība pret studentiem un savu darbu.

 

Nominācijā "Gada ārpusstudiju organizācija" par laureātiem kļuva arī Pārtikas tehnoloģijas fakultātes studējošo pašpārvalde, kuri iesaistījās "Zaļumballes" organizēšanā. Aktīvi rīkoja dažādus tematiskos pasākumus, kuri mērķēti uz fakultātes studējošajiem, iesaistot arī citus studentus, lai radītu interesi par nozari. Ar savu darbību ir pierādījuši kā draudzīgu, atsaucīgu kopienu, sniedzot palīdzīgu roku gan citām organizācijām, gan atbalstot pirmkursniekus tiem grūtā brīdī. Izceļot savas fakultātes un universitātes vārdu, ir veidojuši jaunas sadarbības ar uzņēmējiem, kā arī snieguši atbalstu tiem, kuriem klājas grūtāk.

 

Nominācijā "Studentu draugs" izcēla Vides un būvzinātņu fakultātes studējošo pašpārvaldi. Līdzgaitnieki un laipni kaimiņi – tā īsumā var raksturot šo nominantu. Kā jau ierasts, tad arī šogad viņi visus laipni aicināja iesaistīties pašu organizētajās aktivitātēs. Un nav šaubu, ka lielai daļai studentu šie pasākumi ir kļuvuši par tradīciju. Radot papildus brīvā laika pavadīšanas iespējas, viņi ir spējuši uzburt kinoteātra atmosfēru, kā arī motivējuši studentus vairāk atrasties kustībā un svaigā gaisā.

 

Nominācijā "Gada atbalstītājs" balvu ieguva Alus darītava "Tērvete", kuri atbalsta LBTU Studējošo pašpārvaldes un fakultāšu studējošo pašpārvaldes organizētos pasākumus.

 

Nominācija "Gada ķeza" tika piešķirta energoresursu krīzei un inflācijai, līdz ar to universitātē tika ieviesta energoresursu taupīšanas politika. Neskatoties uz īslaicīgām nekomfortabliem apstākļiem, studējošie nodarbības varēja apmeklēt klātienē.

 

Nominācijā "Gada vecbiedrs" sveica Dainu Taupmani. Viņu raksturo kā pretimnākošu un draudzīgu personību. Neskatoties uz to, ka viņas ikdiena ir spraiga un notikumiem bagāta, iegūstot augstākās izglītības diplomu LBTU, joprojām aktīvi iesaistās studentu dzīvē, īstenojot dažādus seminārus un projektus. Vienmēr gatava palīdzēt gan ar zināšanām, gan vērtīgu padomu, saistot to ar savu iepriekšējo pieredzi un jaunajām zināšanām.

 

Jāatzīmē, ka LBTU Studējošo pašpārvaldes Gada balva pirmo reizi tika pasniegta 2006. gada Ziemassvētku ballē. Šobrīd šī tradīcija ir jau 17 gadus ilga un sumina gada nozīmīgākos notikumus, darbiniekus, studentus un atbalstītājus.

 

 

Foto un informācija: Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies