Vidusskolēni aicināti izmēģināt pārtikas dizainera darbu

05.04.2022.

13. un 14. aprīlī LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātē Jelgavā norisināsies divu dienu karjeras izaugsmes pasākums "Pārtikas dizainers – nākotnes profesija", kurā aicināti piedalīties 10.–12. klašu skolēni. Tā būs unikāla iespēja iejusties pārtikas tehnologa "ādā" un izprast plašās darba iespējas, ko paver darbs pārtikas nozarē.

Viena no Latvijas eksportspējīgajām nozarēm ir pārtikas rūpniecība, kas ir nepārtrauktā attīstībā un regulāri piedāvā patērētājiem gan jau zināmus, gan pilnībā jaunus pārtikas produktus. Tos radījuši un tirgū ievirzījuši pārtikas tehnoloģiju, inovāciju un mārketinga speciālisti, kas apvienojuši radošumu ar izpratni par pārtiku un tās sastāvu un atklājuši līdz šim nezināmus pārtikas ražošanas virzienus.

 

Lai veicinātu jauniešu izpratni par nepārtraukti mainīgo pārtikas rūpniecību un ļautu viņiem ieraudzīt sevi tajā, LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultāte piedāvā iespēju piedalīties karjeras izaugsmes pasākumā "Pārtikas dizainers – nākotnes profesija". Tajā ikviens varēs izmēģināt pārtikas tehnologa darbu un mentoru klātbūtnē risināt reālas pārtikas uzņēmumu problēmas, izstrādājot jaunu produktu prototipus, kā arī iepazīt fakultātes studiju un pētniecības vidi.

 

"Profesionālās karjeras izvēle ir izaicinājums daudziem vidusskolēniem, jo darba tirgus piedāvā ļoti plašas izvēles iespējas. Tādēļ divu dienu laikā nodrošināsim jauniešiem unikālu pieredzi un centīsimies parādīt interesanto pārtikas tehnologa darbu, kas piedāvā nopietnas nākotnes perspektīvas stabilu ienākumu un aizraujoša darba procesa dēļ. Gaidām pieteikumus gan no skolēniem, kuri vēl tikai domā par savu nākotnes profesiju un nav izlēmuši par to, gan arī no tiem, kuriem jau ir interese par pārtiku, bioloģiju, ķīmiju un dabaszinātnēm," stāsta pasākuma organizatore Dace Kļava.

 

Pirmajā dienā aktivitātes plānotas attālināti "Zoom" platformā, kur būs iespēja iepazīties ar jaunākajām tendencēm un aktualitātēm pārtikas nozarē, kā arī dažādiem pārtikas ražošanas uzņēmumiem un to idejām par jauniem pārtikas produktiem. Savukārt otrajā dienā visi klātienē tiksies LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes laboratorijās Jelgavā un centīsies kopā ar nozares profesionāļiem radīt jaunu pārtikas produktu dizainu un prototipus.

 

Plašāka pasākuma programma ir pieejama LLU mājaslapā www.llu.lv, bet dalībnieku pieteikšanās norit elektroniski ŠEIT.

 

Detalizētu informāciju par pasākuma norisi var iegūt, sazinoties ar D.Kļavu pa e-pastu dace.klava@llu.lv.

 

 

Foto un informācija: LLU

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies