Vieglatlētikas sacensību laikā būs apskatāmas planšetes ar Jelgavas rekordiem

19.05.2022. Sporta servisa centrs

Izgatavotas planšetes ar Jelgavas vieglatlētikas rekordiem pieaugušo, junioru un jauniešu vecuma grupās. Planšetes būs apskatāmas vieglatlētikas sacensību laikā, kas šovasar notiks Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā.

Jelgavas vieglatlētikas rekordi apkopoti, lai saglabātos pilsētas sporta vēsturei un lai tie kalpotu kā motivācija jaunajiem vieglatlētiem un savā ziņā arī popularizētu šo sporta veidu. Jēdziens "Jelgava" šeit aptver tagadējo Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada teritoriju.

 

Rekordus apkopoja Jelgavas pašvaldības iestāde "Sporta servisa centrs" sadarbībā ar Latvijas Vieglatlētikas savienības statistiķi Andri Staģi. "Sistemātiska vieglatlētikas rezultātu apkopošana sākās 1957. gadā, kad arī var sākt runāt par rekordiem," norāda A.Staģis. Jelgavas rekordu tabulā senākais rekords datēts ar 1962. gadu – vesera mešanā junioriem. Statistiķis skaidro, ka sportista rekords attiecināms uz to pilsētu vai rajonu, kuru sacensību brīdī sportists pārstāvējis. Nereti sportisti, kuri dodas studēt, studiju laikā sacensībās pārstāv augstskolu vai pilsētu, kurā tā atrodas, kaut gan dzīvo citur.

 

Nākamās vieglatlētikas sacensības Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā notiks 31. maijā. Skatītājiem ieeja – bez maksas. 

 

Foto: Sporta servisa centrs

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies