ZRKAC turpina semināru ciklu par pusaudžiem

22.11.2020. Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) turpina bezmaksas semināru ciklu "Gudro vecāku skola", kura fokusā šoreiz ir pusaudži, viņu attīstība un problēmas, ar ko šajā vecumposmā nākas saskarties. Līdz gada beigām notiks vēl divas cikla nodarbības – 23. novembrī un 3. decembrī –, un tās būs skatāmas tiešsaistē.

Kā informē ZRKAC Tālākizglītības nodaļas vadītāja Astra Vanaga, rudens ciklā uzmanības centrā ir pusaudži – bezmaksas semināri veltīti tādām tēmām kā pusaudžu emocionālā veselība, ēšanas un uzvedības traucējumi, pusaudžu prasme risināt problēmas. Pirmā nodarbība, kas bija veltīta pusaudžu depresijai un vielu lietošanai, aizvadīta oktobra beigās, un cikls turpināsies arī novembrī un decembrī, aicinot visus, kuri audzina pusaudzi, izzināt viņu problēmas un iesaistīties to risināšanā.

 

23. novembrī pulksten 18 notiks cikla otrā tiešsaistes nodarbība "Pusaudzis un problēmu risināšanas prasmes". Tajā vietnes Uzvediba.lv un biedrības "Latvijas autisma apvienība" vadītāja Līga Bērziņa stāstīs par domāšanas stratēģijām problēmsituācijās, pozitīvas pašapziņas formulām, konfliktu risināšanas prasmēm, pusaudžu trauksmi. Lektore ir pieredzējusi jautājumos par vardarbību darba vidē, spēļu un instrumentu izstrādē sarežģītas uzvedības risināšanai ģimenē, izglītības iestādēs un darba vidē.

 

Savukārt 3. decembrī pulksten 18 notiks seminārs "Ēšanas un uzvedības traucējumi pusaudžiem", kurā psihoterapeite Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes pasniedzēja Inta Zīle skaidros, kādas ir ēšanas traucējumu izpausmes, cēloņi un taktika ģimenes kontekstā. Vecāki varēs uzzināt par ēšanas traucējumu profilaksi, pusaudžu uzvedības traucējumu izpausmēm un iemesliem. Tiks risināts jautājums, kā palīdzēt jaunietim ar uzvedības traucējumiem.

 

Semināri notiks tiešsaistē, izmantojot "ZOOM" platformu. Pieteikties nodarbībām un iegūt papildu informāciju par plānotajām aktivitātēm var pa tālruni 63082101, 63012158, 29222737 vai e-pastu astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies