Pilsēta Pašvaldība Viesiem Uzņēmējdarbība
Vārda dienas:Mirdza, Žanete, Žanna
Latviski English По-русски Teksta versija Mainīt teksta izmēru
Ceturtdiena, 23. marts
4:15
RSS
draugiem.lvtwitter.comfacebook.com
Iedzīvotājiem jāsaņem pilnīga informācija 25.02.2009. 10:30 drukāt
Foto: Ivars Veiliņš
Publiskajā telpā šobrīd tiek jaukti jēdzieni sabiedriskās attiecības un iedzīvotāju informēšana. Tāpēc uzskatu par nepieciešamu izteikt savu viedokli par šo jautājumu.

Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību sektora un pašvaldības aģentūrai „Zemgales INFO” ir pilnīgi dažādas funkcijas.
Sabiedrisko attiecību sektora funkcijās ietilpst sadarbība ar masu medijiem, iekšzemes un ārvalstu amatpersonu vizīšu organizēšana un nodrošināšana, sadarbības uzturēšana un veicināšana ar valsts institūcijām, ārvalstu vēstniecībām un sadraudzības pilsētām, pašvaldības portāla „Jelgava.lv” uzturēšana, kā arī citi pienākumi.
Savukārt aģentūra „Zemgales INFO” realizē vienu no pašvaldības ar likumu noteiktajām funkcijām - informēt iedzīvotājus.
Pirms vairākiem gadiem tieši Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību sektora darbinieki veidoja informatīvo izdevumu „Domes Ziņas”, kas iznāca reizi mēnesī 4 lappušu apjomā kā laikraksta „Zemgales Ziņas” pielikums. Palielinoties pašvaldības sniegto pakalpojumu apjomam, „Domes Ziņas” ierobežotā lappušu skaita dēļ daudzas iedzīvotājiem svarīgas jomas nebija iespēja atspoguļot. Pilsētā dzīvo vairāk kā 66 tūkstoši iedzīvotāju, bet laikraksta „Zemgales Ziņas” tirāža bija salīdzinoši neliela un daudziem iedzīvotājiem šī informācija nebija pieejama. Jāņem vērā arī laikraksta reģionālā specifika, kas nevarēja atspoguļot tikai norises Jelgavas pašvaldībā. Vēl pašvaldībai regulāri ir jāpublicē obligātie informatīvie paziņojumi, kas jau minētajā laikrakstā arī ir maksas pakalpojums.
Ņemot vērā visus šos apsvērumus, mēs pieņēmām lēmumu veidot aģentūru „Zemgales INFO”, kura īsteno pašvaldības kompetencē esošo funkciju – sabiedrības izglītošanu, nodrošinot objektīvas un vispusīgas informācijas sniegšanu.
Manuprāt, īpaši svarīgi tas ir šobrīd, kad krīzes apstākļos iedzīvotāji materiālu apsvērumu dēļ aizvien retāk var atļauties abonēt preses izdevumus, bet „Jelgavas Vēstnesi” bez maksas var saņemt katrs interesents, jo laikraksta tirāža ir 28 tūkstoši. Tas tiek piegādāts katrā pilsētā reģistrētajā pasta kastītē un ir pieejams avīžu stendos publiski pieejamās vietās. Pašvaldības uzdevums ir maksimāli plaši sniegt informāciju par norisēm pilsētā, tai skaitā uzņēmējdarbību, izglītību, kultūru un sportu. Uzskatu, ka „Jelgavas Vēstnesis” veiksmīgi nodrošina šo funkciju un ikvienam pilsētas iedzīvotājam ir iespēja iepazīties ar pilsētas aktualitātēm, tās iestāžu, aģentūru un kapitālsabiedrību darbu.
 
Andris Rāviņš,
Jelgavas domes priekšsēdētājs

Komentāri
Pievienoja: zinotajs @ 01.03.2009. 22:12
interesanti, tikai kāpēc citās pilsētās, piemēram, Aizkraukle, Dobelē, Jēkabpilī,Tukumā šo pašvaldības fumkciju veiksmīgi realizē domes
sabiedrisko attiecību speciālisti,lieki piebilst, ka viņu skaits nosauktajās pilsētās ir krietni vien mazāks nekā jelgavā.
Pievienoja: Iedzīvotāja @ 01.04.2009. 09:35
Es tikai priecājos, ka ir tāds "Jelgavas Vēstnesis" - kvalitatīva un objektīva informācija par visu, kas aktuāls un vēl bez maksas!
Pievienoja: Labvēlis @ 18.05.2009. 23:32
Uzskatu, ka ir nelietderīgi izmētāt 28 000 preses izdevumu iedzīvotāju pastkastēs. Jā, tas ir fakts, izmētājām, darbs padarīts, ķeksīts
atskaitēs, nauda atrakstīta. Bet, ko ar to dara, lasa, kurina vai vēl ko citu, tas "MŪS" neinteresē. Došu padomu. izveidojiet pilsētā,
sabiedriskās vietās vairākus punktus, kur stendos katrs, kas vēlās var paņemt šo izdevumu. Tā būs iespējams precīzāk orientēties
tirāžās un tas nonāks pie tiem lasītājiem, kuriem tas nepieciešams. Tiem, kas nekust ārā no mājas, atnesīs kaimiņš. Dzīvosim gudri un
taupīsim visi!


 
www.jelgava.lv © 2002-2017, Izstrādājis SIA DatorCentrs