19.3 °C, 1.3 m/s, 72.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaBibliotēku nedēļa Jelgavā noslēgsies ar Pagalma svētkiem
Bibliotēku nedēļa Jelgavā noslēgsies ar Pagalma svētkiem
25/04/2024

Šonedēļ Latvijā tiek atzīmēta Bibliotēku nedēļa. Tās moto – “Bibliotēkas un lasīšana”. Mūsdienās bibliotēka kļuvusi par kultūras un sociālās dzīves centru, vietu, kur iegūt jaunas prasmes un zināšanas, apgūt medijpratību, līdzdarboties un satikties. Tāpat bibliotēkā notiek izzinoši un izklaidējoši pasākumi, tomēr joprojām nemainīgi bibliotēku vērtība ir grāmatas. Atzīmējot Bibliotēku nedēļu Jelgavā, iedzīvotāji aicināti apmeklēt izstādes un svētdien, 28. aprīlī, piedalīties Pagalma svētkos.

Jelgavas Pilsētas bibliotēkā reģistrēti 2237 lasītāji, tās krājuma apjoms sasniedz 68 212 vienības, un gada pirmajos četros mēnešos bibliotēka apmeklēta 13 963 reizes. Miezītes bibliotēkā reģistrēti 932 lasītāji, krājuma apjoms veido 16 958 vienības, un šogad bibliotēka apmeklēta 4419 reizes. Pārlielupes bibliotēka lepojas ar 1032 lasītājiem, kas bibliotēkā viesojušies 4330 reizes, un Pārlielupes bibliotēkas krājuma apjoms veido 19 459 vienības. Savukārt bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” reģistrēti 1895 lasītāji, bibliotēka šogad uzņēmusi 8766 cilvēkus, un tās krājumā ir 16 510 vienības. Līdz ar to Jelgavas Pilsētas bibliotēkas un to filiāļu kopējais krājums šā gada aprīlī sasniedz 121 139 saturvienības – grāmatas, žurnālus, avīzes, audio/video, spēles u.c.

Jelgavas bibliotēkas aicina savus lasītājus Bibliotēku nedēļā apmeklēt vairākas izstādes.

  • Jelgavas Mākslas skolas audzēkņu gleznu izstādi “Grāmata” (Pārlielupes bibliotēkā).
  • Izstādi “Deičmaņu ģimenes ežu kolekcija” (bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis”).
  • Izstādi “Valstsvīrs, diplomāts, jurists Fridrihs Vesmanis” (Jelgavas Pilsētas bibliotēkā).
  • Ilzes Hakas adīto augļu un dārzeņu izstādi “Uz veselību” (Miezītes bibliotēkā).

Bet Bibliotēku nedēļas izskaņā, 28. aprīlī no pulksten 12 līdz 15, Jelgavas Pilsētas bibliotēka Akadēmijas ielā 26 ielūdz jelgavniekus uz Pagalma svētkiem. Pagalma svētku apmeklētāji varēs spēlēt lielformāta spēles, locīt origami, darboties sajūtu stūrītī, apmeklēt “Stāstnieku telti”, aplūkot izstādi “Jelgavas grāmatizdevēji”, tāpat svētkos darbosies plaukts “Lasītājs dāvina lasītājam”.

Kļūsti par bibliotēkas lasītāju!

  • Uz bibliotēku paņem līdzi personu apliecinošu dokumentu (pasi vai ID karti).
  • Aizpildi reģistrācijas anketu (bērniem līdz 14 gadu vecumam nepieciešama viena vecāka vai likumiskā pārstāvja rakstveida piekrišana – galvojums).
  • Ar parakstu apliecini bibliotēkas lietošanas noteikumu ievērošanu un iepazīšanos ar privātuma politiku.

Reģistrēties bibliotēkā vari arī attālināti – tad jāaizpilda pieteikuma veidlapa, jāparaksta ar elektronisko parakstu un jānosūta uz e-pasta adresi abo@biblioteka.jelgava.lv.