16.4 °C, 1.9 m/s, 96.5 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimeneAktualizē Dzimtsarakstu nodaļas pakalpojumu cenrādi
Aktualizē Dzimtsarakstu nodaļas pakalpojumu cenrādi
25/04/2024

Jelgavas valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļa aktualizējusi tās sniegto pakalpojumu cenrādi, papildinot to ar jaunām pozīcijām un pārskatot arī atsevišķu līdzšinējo pakalpojumu cenu. Jaunais cenrādis apstiprināts 25. aprīļa domes sēdē un būs spēkā no 1. maija.

Jelgavas valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Diāna Pavlovska skaidro, ka noslēgumam tuvojas jaunās Dzimtsarakstu nodaļas ēkas būvniecība Pasta ielā 32. Līdz ar vērienīgiem pārbūves darbiem, kas nodrošinās jaunas telpas un arī iespējas jaunlaulātajiem, cenrādis papildināts ar jauniem pakalpojumiem. “Pēc pārcelšanās uz jaunajām telpām piedāvāsim iespēju jaunlaulātajiem īrēt plašo svinību zāli. Tādējādi šis pakalpojums attiecīgi iekļauts maksas pakalpojumu cenrādī. Piemēram, zāles īre uz 30 minūtēm līdz 15 personām izmaksās 20 eiro, īre uz šo pašu laiku līdz 30 personām maksās 40 eiro, bet 31 personai vai lielākam viesu skaitam – 50 eiro,” stāsta D.Pavlovska, akcentējot: šajā gadījumā diferencētā maksa tiks piemērota gan par zāles izmantošanas ilgumu, gan personu skaitu, jo īres pakalpojums paredz arī glāžu un citu piederumu nodrošināšanu.

Tāpat maksas cenrādis papildināts ar pakalpojumu – dzimšanas un laulību apliecības vāciņu iegāde. To cena būs pieci eiro. “Līdz šim, reģistrējot bērniņu un saņemot dzimšanas reģistrācijas apliecību, vecāki gādāja vāciņus paši – visbiežāk tos iegādājās Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī. Jaunajās telpās iedzīvotāju ērtībai mums būs iespēja apliecību vāciņu iegādi piedāvāt nodaļā,” tā D.Pavlovska. Savukārt laulību apliecību vāciņi būs iekļauti cenā, ja laulības reģistrācija notiek ar svinīgo ceremoniju vai bez svinīgās ceremonijas Dzimtsarakstu nodaļas zālē.

Līdztekus jaunām pakalpojumu pozīcijām cenrādī par 5 eiro palielināta maksa par līdz šim jau esošo pakalpojumu – laulības reģistrāciju bez svinīgās ceremonijas Dzimtsarakstu nodaļas zālē, klātesot tikai personām, kuras noslēdz laulību, un lieciniekiem. No 1. maija pakalpojuma cena pieaugs no 15 līdz 20 eiro. Vienlaikus D.Pavlovska atgādina, ka pāriem arī turpmāk būs iespēja parakstīt reģistrācijas dokumentus bez papildu maksas par Jelgavas valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļas pakalpojumiem. “Pāru vēlmes un vajadzības ir ļoti atšķirīgas – ja pāris izvēlas slēgt laulību šaurā lokā, klātesot tikai pārim un lieciniekiem, tad reģistrācijas dokumentus iespējams parakstīt arī Dzimtsarakstu nodaļas kabinetā bez papildu maksas. Šajā gadījumā pārim būs jāsamaksā tikai valsts nodeva, kas ir 14 eiro,” tā D.Pavlovska.

Aktualizētajā cenrādī no 40 līdz 70 eiro paaugstināta maksa par laulības noslēgšanu ārpus nodaļas telpām – tas attiecas uz laulību noslēgšanu ieslodzījuma vietā, dzīvesvietā, ārstniecības iestādē vai sociālās aprūpes centrā. D.Pavlovska atzīst, ka, ņemot vērā līdzšinējo pieredzi, šādas izmaiņas neskars plašu iedzīvotāju loku – ja attiecīgā persona ir deklarēta Jelgavas valstspilsētas vai Jelgavas novada administratīvajā teritorijā, nav transportējama un to apliecina ārstniecības iestādes atzinums, tai nepiemēro maksu par pakalpojumu. Tāpat no maksas atbrīvotas personas ieslodzījuma vietās, ja tām piešķirts attiecīgs statuss un tās ir pilnā valsts apgādībā. Pērn Jelgavas valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļa reģistrējusi 13 laulības ieslodzījuma vietā un četras laulības aprūpes vietā.

Jāpiebilst, ka jaunais cenrādis stāsies spēkā 1. maijā, taču jaunieviestie pakalpojumi – svinīgās zāles īre, kā arī dzimšanas un laulību apliecības vāciņu iegāde – būs pieejami Jelgavas valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļā tikai pēc pārcelšanās uz ēku Pasta ielā 32. Provizoriski pārcelšanās plānota maija beigās.

Jāatgādina, ka Pasta ielā 32 noslēgumam tuvojas apjomīgi būvdarbi, kuru laikā tiek paaugstināta ēkas energoefektivitāte un uzlabota darba vide, lai iedzīvotājiem nodrošinātu mūsdienu prasībām atbilstošu pakalpojumu sniegšanu. Līdztekus pārbūvei esošajās telpās ēkai uzcelta piebūve 120 kvadrātmetru platībā, tādējādi nodrošinot telpas jaunlaulātajiem un atsevišķu svinību zāli. Kopējā jaunās Dzimtsarakstu nodaļas ēkas platība būs gandrīz 600 kvadrātmetru.

Detalizētu informāciju par Dzimtsarakstu nodaļas pakalpojumiem iespējams saņemt pa tālruni 63080522, 63023733 vai apmeklējot nodaļu klātienē Lielajā ielā 15, iepriekš piesakot vizīti pa tālruni.