17.3 °C, 2.9 m/s, 69.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSāk realizēt līdzdalības projektu idejas; turpinās pieteikumu iesniegšana šā gada konkursā
Sāk realizēt līdzdalības projektu idejas; turpinās pieteikumu iesniegšana šā gada konkursā
24/04/2024

Ar piknika vietas ierīkošanu Driksas krastmalā sākusies pagājušā gada līdzdalības projektu ideju īstenošana. Drīzumā sāksies arī otras attīstības idejas būvniecības darbi – bērnu sporta un rotaļu laukuma izveide Romas ielas rajonā. Paralēli tam līdz 30. aprīlim turpinās pieteikumu iesniegšana šā gada pašvaldības izsludinātajā līdzdalības projektu ideju konkursā, kur jau saņemti pirmie pieteikumi.

Pagājušajā gadā no astoņām iesniegtajām idejām iedzīvotāji balsojumā visvairāk atbalstīja divus projektus – ar 568 balsīm pirmajā vietā ierindojās ideja par iedzīvotājiem pieejamas piknika vietas ar grilu izveidi Uzvaras ielā pie Driksas. Otrajā vietā ar 522 balsīm uzvarēja iedzīvotāju iniciatīva “Būvējot vērtības!”, kas paredz Romas ielas rajonā veidot bērnu sporta un rotaļu laukumu.

Pēc konkursa noslēguma pašvaldība izsludināja iepirkumu abu ideju realizācijai. Iepirkuma rezultātā gada nogalē tika noskaidroti darbu veicēji, un šopavasar, tiklīdz to ļāva laikapstākļi, sākās būvdarbi.

Kā informē pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”, kas organizē līdzdalības projektu ideju īstenošanu, piknika vietas izveidošanai pie Driksas paredzēts uzstādīt trīs koka nojumes ar stacionāriem krēsliem un galdu, pie katras nojumes paredzot atkritumu urnu un stacionāru grilu, kā arī vienu masīvkoka galdu ar soliem. Kopumā tur tiks izveidotas četras piknika vietas. Šobrīd jau teritorija ir attīrīta no apauguma un izlīdzināta. Darbus paredzēts pabeigt jūnijā, un tos veic SIA “Dārzavarde”. Projekta kopējās izmaksas ir 8604 eiro.

Savukārt otrs projekts paredz ierīkot jaunu rotaļu laukumu Spāru ielā pretī zemes īpašumiem Nr.44 un Nr.46 ar smilts segumu un divām rotaļu iekārtām. Viens rotaļu komplekss paredzēts bērniem no 6 līdz 14 gadu vecumam, tajā skaitā divvietīgas šūpoles ar diviem bērnu sēdekļiem, kas būs piemērotas bērniem līdz 14 gadu vecumam. Jauniešiem no 14 gadu vecuma uzstādīs vienu vingrošanas iekārtu. Pie laukuma tiks uzlikta informatīva zīme, kurā būs norādīta iestāde, kas atbild par laukuma uzturēšanu, kā arī noteikumi, kas jāievēro laukuma apmeklētājiem. Jauno rotaļu laukumu paredzēts izbūvēt līdz septembrim. Darbus veiks SIA “Jūrmalas mežaparki”, un projekta kopējās izmaksas ir 19 907,38 eiro.

Jāatgādina, ka līdz 30. aprīļa pulksten 12 iedzīvotāji var iesniegt savus pieteikumus šā gada līdzdalības projektu ideju īstenošanas konkursam. Pašvaldības budžetā jaunu konkursa ideju realizācijai šogad piešķirts finansējums 40 000 eiro. Galvenie noteikumi – projektu ideju realizē pašvaldība ar nosacījumu, ka viena projekta finansējums nepārsniedz 20 000 eiro, ieskaitot visus nodokļus un nodevas, kā arī iespējamo izmaksu pieaugumu projekta īstenošanas stadijā. To, kurus projektus realizēt, izvēlēsies iedzīvotāji balsojumā. Ar konkursa nolikumu “Par līdzdalības projektu ideju īstenošanas konkursu” var iepazīties tīmekļvietnes www.jelgava.lv sadaļā “Pilsēta”, “Sabiedrība”, “Pašvaldības atbalsta programmas jelgavniekiem”. Turpat pieejama projekta idejas pieteikuma veidlapa un plānoto izmaksu tāmes forma. Projekta idejas pieteikumu var iesniegt:

– klātienē Skolotāju ielā 8 Jelgavā pirmdienās no pulksten 8.30 līdz 19, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no pulksten 8.30 līdz 17;

– elektroniski (parakstītu ar drošu elektronisko parakstu) pa e-pastu apkaimes@sc.jelgava.lv, norādot konkursa nolikumā noteikto informāciju.

Informāciju par pieteikuma sagatavošanu un iesniegšanu var saņemt pa tālruni 63005467 vai sūtot jautājumus uz e-pasta adresi zanna.novasa@sc.jelgava.lv.