17.3 °C, 1.4 m/s, 86.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaMainīta maksa par sabiedrisko tualešu apmeklējumu pieaugušajiem
Mainīta maksa par sabiedrisko tualešu apmeklējumu pieaugušajiem
25/04/2024

Jelgavas domes sēdē pārskatīta maksa par SIA “Zemgales EKO” apsaimniekoto sabiedrisko tualešu apmeklējumu – no rītdienas, 26. aprīļa, šis pakalpojums pieaugušajiem izmaksās 0,40 eiro ar PVN. Pakalpojuma cena skolēniem nemainīsies, tāpat paliek spēkā maksas atbrīvojums bērniem un personām ar invaliditāti.

Līdz šim par “Zemgales EKO” apsaimniekošanā esošo sabiedrisko tualešu apmeklējumu pieaugušie maksāja 0,30 eiro, bet no 26. aprīļa maksa būs līdz 0,40 eiro. Skaidrojot iemeslu cenas izmaiņām, “Zemgales EKO” ražošanas direktore Kristīne Stukina norāda, ka maksa par tualetes apmeklējumu pēdējoreiz aktualizēta 2019. gadā un šo piecu gadu laikā tualešu apsaimniekošanas izmaksas ir augušas.

Būtiski uzsvērt, ka skolēniem maksa par tualetes apmeklējumu paliks nemainīga – viņiem arī turpmāk pakalpojums būs pieejams par 0,10 eiro. Savukārt pirmsskolas vecuma bērniem, kā arī personām ar invaliditāti, tāpat kā iepriekš, par sabiedrisko tualeti nav jāmaksā. Jāpiebilst, ka spēkā paliek arī iepriekš domes sēdē apstiprinātais lēmums, kas paredz atbrīvot bērnus līdz 18 gadiem no maksas par pilsētas sabiedrisko tualešu izmantošanu Ozolskvērā un Uzvaras parkā. Savukārt visiem iedzīvotājiem sabiedriskās tualetes bez maksas pieejamas Pasta salā un Raiņa parkā. Jāpiebilst, ka Raiņa parkā stacionārās tualetes tehnisku iemeslu dēļ kopš pagājušā gada nedarbojas, to vietā nodrošināta pārvietojamā tualete pie bērnu laukuma.

“Zemgales EKO” apsaimnieko sabiedriskās tualetes skvērā aiz kultūras nama, Uzvaras parkā, Raiņa parkā, Ozolskvērā, pie Svētās Trīsvienības baznīcas torņa stāvlaukuma, Pasta salā, pilsētas autoostas teritorijā, kā arī pie dzelzceļa pieturas punkta “Cukurfabrika” Pārmiju ielā 2. Visas astoņas tualetes tiek regulāri tīrītas un dezinficētas saskaņā ar sanitārajām un epidemioloģiskajām prasībām.

Vairumā gadījumu stacionāro tualešu darba laiks pilsētā vasaras periodā ir no pulksten 8 līdz 22, pie dzelzceļa pieturas punkta “Cukurfabrika” tualetes pieejamas no pulksten 6 līdz 19, bet autoostā – no pulksten 7 līdz 22.