17.6 °C, 1.7 m/s, 87.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaApkures sezonai nav jānoslēdzas – to nodrošina māju individuālie siltumpunkti
Apkures sezonai nav jānoslēdzas – to nodrošina māju individuālie siltumpunkti
26/04/2024

Siltais laiks aprīļa sākumā vairāku ēku iedzīvotājus Jelgavā mudinājis atslēgt savos mājokļos apkuri. Pagājušajā nedēļā Jelgavā apkure bija atslēgta vairāk nekā 20 ēkām. Laikapstākļiem atkal kļūstot vēsākiem, vērojama pretēja tendence – apkure iedzīvotājiem atkal ir nepieciešama. Pilsētas siltumapgādes uzņēmums “Gren Jelgava” atgādina: Jelgavā visās daudzdzīvokļu mājās, kas izmanto centralizēto siltumapgādi, ir uzstādīti automātiski individuālie siltumpunkti. Tajos var ieregulēt vēlamo temperatūru, pie kādas apkure ēkā vai nu automātiski ieslēdzas, vai izslēdzas, un apkures pilnīga atslēgšana un pieslēgšana nav nepieciešama – dzīvokļos tiek nodrošināta komforta temperatūra arī vēsās pavasara dienās un agrā rudenī.

Kā skaidro “Gren Jelgava”, piemēram, āra gaisa temperatūrai pazeminoties zem siltumpunktā ieregulētās vērtības, ēkas siltummezgls automātiski ieslēdzas un apkure nepieciešamajā daudzumā tiek nodrošināta, savukārt, āra gaisa temperatūrai paaugstinoties virs siltumpunktā ieregulētās vērtības, siltumpunkts un apkure automātiski izslēdzas.

Izmantojot automātisko siltumpunktu sniegtās iespējas, dzīvokļu īpašnieki par siltumu nemaksā vairāk kā tie, kuru māju siltumpunktos pilnībā atslēdz un pieslēdz apkuri bez iespējas tai automātiski ieslēgties vai atslēgties. Samaksa par siltumenerģiju ir tieši saistīta ar patērētās siltum­enerģijas daudzumu mājā, ko ietekmē tas, cik energoefektīva jeb siltumnoturīga ir ēka un kādu telpu temperatūru dzīvokļu īpašnieki izvēlas.

Tikai būtiski samazinot siltumenerģijas zudumus ēkai, ir iespējams ievērojami – pat par trešdaļu un vairāk – samazināt siltumenerģijas rēķinus. Tādēļ “Gren Jelgava” aicina klientus, kuri dzīvo nerenovētās mājās, izvērtēt iespējas vasarā uzlabot savas mājas energoefektivitāti, lai samazinātu ēkas siltumenerģijas patēriņu un attiecīgi rēķinus par siltumu gada aukstajā laikā.

Papildu informācija par siltuma rēķiniem un siltumenerģijas patēriņu ir pieejama “Gren” klientu pašapkalpošanās portālā.