23.8 °C, 2.4 m/s, 46 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaTurpinās pieteikšanās Lielajai talkai; maisus var saņemt Ganību ielā 84
Turpinās pieteikšanās Lielajai talkai; maisus var saņemt Ganību ielā 84
17/04/2024

Tuvojoties Lielajai talkai, kas Latvijā notiks 27. aprīlī, Jelgavā turpinās talkošanas vietu pieteikšana. “Šobrīd pilsētā ir reģistrētas 17 talkas vietas. Aicinu iedzīvotājus, kuri vēlas iesaistīties, bet vēl nav pieteikuši talkas vietu, neatlikt to uz pēdējo brīdi. Savukārt tie jelgavnieki, kuru izvēlētā talkas vieta jau ir reģistrēta un apstiprināta, no 22. aprīļa Ganību ielā 84 var saņemt Lielās talkas maisus,” norāda pasākuma koordinatora Jelgavā uzņēmuma “Zemgales EKO” ražošanas direktore Kristīne Stukina.

Arī šogad Lielajā talkā iedzīvotāji aicināti savākt atkritumus un labiekārtot vidi publiskajās pašvaldības teritorijās. Līdz šim saņemtie pieteikumi Jelgavā ļauj secināt, ka aktīvākie pilsētas talkotāji ir Būriņu ceļa rajonā – tur sakopšanai pieteiktas vairākas vietas Svētes upes ielokā. Tāpat talkas vietas reģistrētas Pārlielupes meža masīvā pie pastaigu takām, Kalnciema ceļa palienes pļavu zonā, Brāļu kapos, pie vairākām pilsētas izglītības iestādēm, Vecpilsētas ielas kvartālā un citviet.

Tie talkotāji, kuru pieteiktās vietas jau ir apstiprinātas, no 22. aprīļa aicināti saņemt Lielās talkas maisus atkritumu savākšanai. Tie būs pieejami Ganību ielā 84 darba dienās no pulksten 8 līdz 17, sestdien, kas būs arī Lielās talkas diena, – no pulksten 9 līdz 14. Talkas maisus var saņemt talkas vietas pieteicējs vai deleģēta persona, kam tiks izsniegti uzreiz visi konkrētās talkas vietas maisi. Proti, ja talkošanas vietā reģistrēti 30 dalībnieki, ierodoties Ganību ielā, persona saņems visam kolektīvam paredzēto maisu daudzumu un ar savu parakstu apņemsies talkas dienā izdalīt maisus citiem talciniekiem.

K.Stukina atgādina: tā kā Lielās talkas maisus varēs saņemt tikai reģistrēto talkas vietu sakopšanas vajadzībām, talka ir laicīgi jāpiesaka. To iespējams izdarīt līdz 26. aprīlim, taču iedzīvotāji lūgti neatlikt pieteikšanos uz pēdējo brīdi, jo pilsētas koordinatori plāno gan nepieciešamo maisu daudzumu, gan arī talkas maisu izvešanas maršrutu.

“Arī šogad talku pieteikšana notiek līdzšinējā kārtībā. Proti, talcinieks sev vēlamo talkošanas vietu atzīmē “Lielās talkas kartē 24” vietnē www.talkas. lv un elektroniski aizpilda reģistrācijas veidlapu. Tiklīdz pieteikums tiks izskatīts un apstiprināts, koordinators sazināsies ar talkas atbildīgo jeb pieteicēju, lai vienotos par savākto atkritumu maisu novietošanu izvešanai talkas dienā,” skaidro K.Stukina.

Savukārt, ja talkotājs vēlas pieteikties jau reģistrētai talkošanas vietai, informācija par to – adrese, vietas apraksts un talkas vadītāja kontakti – jau būs redzami “Lielās talkas kartē 24”, un šajā gadījumā mājaslapā elektroniski jāreģistrē dalība izvēlētajā talkas vietā. Proti, nospiežot uz izvēlētās talkas vietas punkta, jānorāda sava e-pasta adrese, un uz to tiks nosūtīta apstiprinājuma saite, kura jāatver, lai pabeigtu pieteikšanos. Būtiski uzsvērt, ka pieteikt talkas vietu un saņemt informāciju par talkas norisi Jelgavā var arī pa tālruni 29970126.

Jāpiebilst, ka bezmaksas atkritumu savākšana talkas dienā tiks nodrošināta tikai no oficiāli pieteiktām talkas vietām, turklāt savākti tiks tikai Lielās talkas atkritumu maisi. To izvešana Lielās talkas dienā iepriekš saskaņotās vietās sāksies pēcpusdienā. Aktualitātes un plašāka informācija par Lielo talku pieejama vietnē www.talkas.lv.

Lielo talku organizē biedrība “Pēdas LV” sadarbībā ar “Latvijas valsts mežiem”, Latvijas Pašvaldību savienību, Finanšu ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Eiropas Latviešu apvienību.