17.8 °C, 3.7 m/s, 82.6 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi1. martā darbu sāks sēklu bibliotēka
1. martā darbu sāks sēklu bibliotēka
27/02/2020

1. martā Jelgavas pilsētas bibliotēkā darbu sāks par tradīciju kļuvusī sēklu bibliotēka. Ikviens bibliotēkas lasītājs un apmeklētājs tiek aicināts neturēt sveci zem pūra un savā starpā padalīties ar paša ievāktajām puķu un dārzeņu sēklām.

Reizēm gadās tā, ka ir izdevies ievākt vairāk sēklu, nekā pašam nepieciešams. Dalība sēklu bibliotēkā ir lielisks veids, kā neļaut sēklām iet zudībā, pretī saņemot iespēju samainīties ar kāda cita dārzkopja izaudzētajām sēklām, tādējādi papildinot savu mazdārziņu ar, iespējams, vēl nebijušu šķirņu puķēm un dārzeņiem.

 

Sēklu bibliotēkas darbības princips ir pavisam vienkāršs – lasītājs atnes paša ievāktas dārzeņu vai puķu sēklas uz bibliotēku, ieliek tās speciāli sagatavotā aploksnē, pievienojot informāciju par augu, piemēram, no kuras puses atceļojušas sēklas, kad tās jāsēj, kad gaidāma raža vai ziedi, kā arī uzrakstot citas nozīmīgas norādes, kas varētu noderēt jaunajam sēklu saimniekam. Pēc tam iespējams mainīties – pretī var paņemt tikpat aplokšņu, cik ielikts skapītī.

 

Bibliotēka nevar garantēt to, kas izaugs un vai vispār kaut kas izdīgs – ar to jārēķinās ikvienam, kas mēģina saviem spēkiem kaut ko izaudzēt. Turklāt visiem, kas izmantos sēklu bibliotēku, jābūt gataviem arī dažam labam pārsteigumam. Tomēr bibliotēka paļaujas uz saviem lasītājiem, kas spēs kritiski novērtēt sēklu atbilstību un to dīgtspēju, pirms to ielikt bibliotēkas skapītī.

 

Sēklu bibliotēka darbosies visu dārza sezonu, līdz pat septembrim. Līdzīga sēklu bibliotēka būs atvērta arī Pārlielupes bibliotēkā. Bibliotekāri arī ļoti cer uz to, ka lasītāji atnesīs uz bibliotēku un parādīs, kas viņiem izaudzis, vai padalīsies ar fotogrāfijām, sūtot tās uz e-pastu info@biblioteka.jelgava.lv.

 

 

Foto: publicitātes

 

Informācija: Jelgavas pilsētas bibliotēka