18.2 °C, 3.2 m/s, 65.9 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītība1. oktobrī Azemitologs sveiks LLU fakultāšu pirmkursniekus
1. oktobrī Azemitologs sveiks LLU fakultāšu pirmkursniekus
24/09/2020

Ceturtdien, 1. oktobrī, pulksten 14 LLU Jelgavas pils pagalmā norisināsies tradicionālie un senākie universitātes svētki – Azemitologs. Jelgavas pils pagalmā pulcēsies visu astoņu fakultāšu pirmkursnieki, lai atrādītu teatralizētu uzdevumu – priekšnesumu –, kas studentiskā garā apliecinās piederību LLU lielajai saimei.

Kā informē unieversitātē, Azemitologa svētki apliecina piederību, mīlestību un uzticību vietai, cilvēkiem un tradīcijām – kopā radītām, veidotām un koptām. Tālajā 1968. gada rudenī toreizējos pirmkursniekus pirmo reizi uzrunāja viņa ekselence, augstskolas patrons Azemitologs. Kopš tā laika ik gadu LLU visu specialitāšu simbols – zinību vīrs Azemitologs – sveic universitātes 1. kursa studentus, ieskaitot tos lielajā studentu saimē. Tie ir svētki studentijai, vienotībai, gudrībai, asprātībai un jautrībai. Azemitologa svētki ir arī Alma Mater piederības, patriotisma, draudzības, lepnuma un prieka svētki.

 

Pasākums sāksies ar pirmkursnieku ienākšanu Jelgavas pils pagalmā, bet pēc tam sekos Azemitologa ierašanās, pirmkursnieku uzrunāšana un sāksies svētku aktivitātes: pirmkursnieku sagatavotie priekšnesumi ar moto “Brīvība izpaužas spējā rīkoties vislabākajā veidā”. Fakultāšu uzstāšanās secība svētku laikā – Vides un būvzinātņu fakultāte, Lauksaimniecības fakultāte, Tehniskā fakultāte, Informācijas tehnoloģiju fakultāte, Pārtikas tehnoloģijas fakultāte, Veterinārmedicīnas fakultāte, Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte un Meža fakultāte.

 

Visus priekšnesumus vērtēs žūrija, kura noteiks Azemitologa Lielās balvas un Mazās balvas ieguvējus, kā arī savai izvēlētajai fakultātei balvas pasniegs arī Studentu korporācijas un LLU Studējošo pašpārvalde. Savukārt pasākuma izskaņā tiks apbalvoti arī LLU Sporta centra rīkotā pirmkursnieku turnīra, kas norisinās septembra mēnesī, kopvērtējuma uzvarētāji.

 

Foto un informācija: Latvijas Lauksaimniecības universitāte