23.6 °C, 3 m/s, 76.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSports10. sportiskā apņemšanās: bumbu izaicinājums (precizēta)
10. sportiskā apņemšanās: bumbu izaicinājums (precizēta)
08/06/2021

Turpinot aktīvā un sportiskā veidā atzīmēt Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Sporta servisa centrs” 20. jubileju, jelgavniekiem tiek piedāvāta nākamā iniciatīvu cikla “Būšu aktīvs” sportiskā apņemšanās – bumbu izaicinājums, kas notiks 2. jūlijā no pulksten 18 līdz 21 stadionā pie Jelgavas sporta halles Mātera ielā 44. 

Bumbu izaicinājumā iekļauti trīs uzdevumi: ar basketbola bumbu, volejbola bumbu un futbola bumbu. Tajā var piedalīties bez vecuma ierobežojuma, turklāt katrs dalībnieks var pildīt vienu, divus vai visus trīs uzdevumus. Sievietes un vīrieši tiks vērtēti atsevišķi.

 

Dalībnieki stadionā var ierasties sev ērtā brīdī norādītajā laika periodā bez iepriekšējas pieteikšanās un tiesneša klātbūtnē izpildīt uzdevumu. Labākie trīs vīrieši un sievietes katrā disciplīnā tiks apbalvoti.

 

Pasākuma dalībniekiem jāievēro valstī spēkā esošās epidemioloģiskās drošības prasības.

 

Pasākums var tikt fotografēts un filmēts. Tā organizatoriem ir tiesības izmantot mārketinga un reklāmas mērķiem pasākuma laikā uzņemtās fotogrāfijas un video materiālus bez saskaņošanas ar tajās redzamajiem cilvēkiem.

 

Piedaloties pasākumā, dalībnieks  apliecina, ka piekrīt savu personas datu (vārds, uzvārds, fotoattēls, video u.c.) apstrādei nolūkā īstenot pasākumu, pretendēt uz balvu, apkopot rezultātus un informēt sabiedrību par konkursa norisi.

 

BASKETBOLA IZAICINĀJUMS

Basketbola izaicinājums “Zvaigzne” sagatavots kopā ar Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas Basketbola nodaļas absolventu Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas 3. kursa studentu Aleksandru Ganžu.

 

Uzdevums: izpildīt 5 sekmīgus trīspunktu metienus noteiktā secībā (dalībnieks pats savāc bumbu) un 5 sekmīgus soda metienus, fiksēt laiku.

 

Dalībnieks uzdevumu uzsāk no laukuma vidus (1). Izpildot pirmo metienu, sākas laika atskaite. Doties uz nākamo atzīmi drīkst pēc sekmīga trīspunktu metiena. No vidus atzīmes dalībnieks dodas uz labās puses stūri (2), izpilda trīspunktu  metienu līdz sekmīgam, tālāk kustība notiek uz pretējo pusi par 45 grādiem (3). Pēc sekmīga metiena, dalībnieks dodas pa labi (4) un izpilda metienu, metienu sērija noslēdzas kreisajā stūrī (5). Pēc pieciem sekmīgiem trīspunktu metieniem, dalībnieks dodas uz soda metienu līniju un izpilda soda metienus, pēc pieciem sekmīgiem soda metieniem laiks tiek apturēts, uzdevums ir paveikts!

 

 

VOLEJBOLA IZAICINĀJUMS

Volejbola izaicinājums sagatavots kopā ar sieviešu volejbola komandas “Jelgava” spēlētāju vairākkārtēju Latvijas čempioni Janu Leiti.

 

Uzdevums: izpildīt pēc iespējas vairāk volejbola augšējās piespēles vienā piegājienā, fiksēt reižu skaitu.

 

Dalībnieks uzdevumu uzsāk ar augšējo volejbola piespēli sev virs galvas, sasit plaukstas sev aiz muguras; izpilda augšējo volejbola piespēli, sasit plaukstas aiz muguras un tā tālāk līdz kļūdai, piemēram, bumba skar zemi vai citu priekšmetu, tiek izpildīta apakšējā piespēle.

 

 

FUTBOLA IZAICINĀJUMS

Futbola izaicinājums sagatavots kopā ar futbola akadēmijas FK “Jelgava” 2009. gadā dzimušo puišu komandas un arī meiteņu 1. līgas komandas treneri, amatieru futbola komandas JFC “Jelgava” spēlētāju Alekseju Osipovu.

 

Uzdevums: izpildīt pēc iespējas vairāk futbola bumbas atsitienu ar pēdas virspusi vienā piegājienā, fiksēt reižu skaitu.

 

Dalībnieks  veic bumbas žonglēšanu ar pēdas virspusi pārmaiņus ar labo un kreiso kāju līdz kļūdai, piemēram, līdz bumba skar zemi vai citu priekšmetu, dalībnieks pieskaras bumbai ar roku, žonglēšana tiek izpildīta tikai ar vienu kāju, nevis pārmaiņus ar abām.

 

Bumbu izaicinājums ir “Sporta servisa centra” iniciatīvu cikla “Būšu aktīvs” 10. apņemšanās. Iniciatīvu cikls ir veltīts Jelgavas sporta servisa centra 20. gadadienai, ko iestāde atzīmēs 2. augustā.

 

Foto: Jelgavas pilsēta, Ruslans Antropovs

Video: Sporta servisa centrs