17.6 °C, 1.7 m/s, 87.8 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi12.martā – Latvijas Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības Jelgavas reģiona fināls
12.martā – Latvijas Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības Jelgavas reģiona fināls
11/03/2020

12. martā pulksten 14 Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē notiks Latvijas Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības Jelgavas reģiona fināls. Tajā satiksies 5.-6. klašu skolēni, kas publikas priekšā uzstāsies ar priekšlasījumu no paša izvēlētas grāmatas.

Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības visā Latvijā tiek organizētas jau trešo gadu. Skaļās lasīšanas sacensība ir konkurss 11–12 gadus veciem 5. un 6. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Tas notiek trīs posmos – sacensība skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Šogad sacensībā piedalās vairāk nekā 10 tūkstoši skolēnu no 277 skolām.

 

Jelgavas reģiona finālā par tiesībām piedalīties valsts finālā sacentīsies 15 skolēni no Jelgavas 4. sākumskolas, Jelgavas 4. vidusskolas, Jelgavas 6. vidusskolas, Lazdiņas privātās pamatskolas “Punktiņš”, Staļģenes vidusskolas, Aizupes pamatskolas, Ozolnieku vidusskolas un Vilces pamatskolas. Kopumā Jelgavas reģiona skolās 1. kārtā sacentās 816 skolēnu!

 

Šogad Jelgavas reģiona finālisti izvēlējušies lasīt fragmentus no Dzintara Tilaka grāmatas “Labo blēņu vasara”, Regīnas Ezeras “Cilvēkam vajag suni”, Māra Putniņa “Mežonīgie pīrāgi: Dienvidjūras pasaka”, Pollijas Vebas “Drosmīgais kaķēns”, Kristīnas Olsones “Stikla bērni” un citām jaukām grāmatām.

 

Skaļās lasīšanas sacensības mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

 

Šogad valsts fināls notiks 9. maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, Rīgā.