17.4 °C, 1 m/s, 93.3 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi15. jūlijā Jūrmala svin Jomas ielas svētkus
15. jūlijā Jūrmala svin Jomas ielas svētkus
04/07/2006

Vasaras karstākās dienas ir piemērotākais laiks, lai izbaudītu saldējumu un, no otras puses – īstākais laiks, lai to arī piedāvātu. Tieši šī iemesla dēļ Jūrmalas pilsētas dome sadarbībā ar producentu grupu Rain Project šogad Jomas ielas svētkus veido saldējuma, dejas un mūzikas fiestu. Pasākuma laikā ir paredzētas dažādas aktivitātes visas ielas garumā, kā arī uz trīs dažādām brīvdabas skatuvēm. Balstoties uz iepriekšējo gadu pieredzi tiek plānots, ka pasākumu apmeklēs vairāk kā 30 000 cilvēku.

Svētku ietvaros paredzēts arī vēl kāds Latvijai nebijis notikums – nākošā gada Lielo smilšu skulptūru festivāla ieskaņa, prezentējot Jomas ielas svētku laikā pirmo profesionālo mākslinieku – tēlnieku Sanda Kondrāta un Ulda Zariņa (piedalījušies daudzos ārvalstu smilšu skulptūru festivālos un forumos) sadarbībā ar Frostiart pārstāvi Timmo Frosti no Somijas, veidoto smilšu figūru – Saldējums, kuras augstums pārsniegs 3 metrus. Nākamajā gadā ir iecerēts šo ideju attīstīt, pieaicinot vairāk profesionālu tēlnieku, kas Jūrmalā veidotu smilšu skulptūru parku, kas būs pieejams skatītājiem apskatei līdz par vasaras sezonas noslēgumam.

Jomas ielas svētku pamataktivitātes norisināsies uz trīs skatuvēm: Austrumu, Salonmūzikas un Centrālās skatuves.

Austrumu skatuvē un tās apkārtnē – Horna dārzā, pie Majoru kultūras nama Jomas ielā 35 no 13.00 norisināsies deju studijas Karinedance organizētais III Starptautiskais austrumu deju festivāls. Festivāla laikā notiks austrumu deju priekšnesumi dažādu vietējo un ārzemju mākslinieku izpildījumā (Moshira no Maskavas, Maral no Sīrijas, Bozena no Lietuvas), darbosies austrumu tirdziņš un austrumu stila salons.

Salonmūzikas skatuve pie Jomas ielas 71, aicinās estrādes un džeza mūzikas cienītājus uz jauniešu pūtēju orķestra Auseklītis (diriģents Haralds Bārzdiņš), 2006. gada labākās Baltijas vokālās grupas Teria, (vadītājs Kārlis Rūtentāls), aizraujošās tango džeza grupas Tango Sin Quinto koncertiem, bet pirms minētajiem māksliniekiem uz skatuves uzstāsies Jūrmalas kolektīvi un ielu teātris.

Uz Centrālās skatuves pie viesnības Jūrmala SPA Jomas 47, no pulksten 13:00 līdz 20:00, katru stundu norisināsies dažādu deju priekšnesumi, dejotāju konkursi un mākslinieku uzstāšanās. Programmu iesāks Silvija Silava ar bērnu – putniņdeju stundu, kam sekos festivāla Baltica deju kolektīvu uzstāšanās folkloras stundā. Trešā būs polkas stunda kopā ar grupu Dakota, kam sekos Margaritas Vilcānes uzstāšanās valšu un tango stundā. Sambas un rumbas priekšnesumus no pulksten 17.00 līdz 18.00 demonstrēs deju studija Nianse, kam sekos hiphopa un brakedance paraugdemonstrējumi kopā ar DJ AG un Raiti, kā arī MC Robertu Gobziņu. Pēdējā deju stundā būs līnijdejas kopā ar grupu Dakota, kurā piedalīsies Jūrmalas deju kolektīvi. Pasākumu vadīs aktieri Ansis Griķis un Ivars Pirvics. Pulksten 16:00 uz Centrālās skatuves Jūrmalas domes priekšsēdētājas Ineses Aizstrautas sveiciens svētku dalībniekiem.

Jomas ielas svētku vakara noslēguma koncertā no plkst. 20:00 līdz 23:00 uz centrālās skatuves uzstāsies grupas Keksi, Metanoia un Morning After.

Paralēli aktivitātēm uz skatuvēm, svētki norisināsies arī dažādās vietās uz ielas – notiks Jūrmalas mākslinieku plenērs, festivāla Baltica folkloras kopu uzstāšanās, saldējuma degustācijas un prezentācijas, teātru izrādes, amatnieku tirdziņš un bērnu atrakciju parks. Majoros, pludmalē Tirgoņu ielas galā pulksten 10:00 norisināsies ikgadējais pludmales skrējiens Bruņurupucis 2006.

Sestdien, 15. jūlijā, Dubultu luterāņu baznīcā pulksten 17:00 notiks koncerts «Vasaras mūzika dievnamā» – «Bel canto» pasaulē, piedaloties Aleksandram Antoņenko (tenors, LNO) un Tālivaldim Degsnim (ērģeles). Nedēļas nogalē Majoru kultūras namā būs apskatāma gleznotāju grupas izstāde „Jūra” un Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu ielā 29) Starptautiskā jūras ainavu izstāde „Marīna”.

Svētku izskaņā – svētdien, 16. jūlijā Turaidas ielas galā no pulksten 12:00 norisināsies laikraksta Subbota ģimenes smilšu skulptūru festivāls „Zelta smiltis 2006”, bet uz salonmūzikas skatuves Horna dārzā pulksten 18:00 uzstāsies lieliskā franču grupa “Le chauffeur est dans le pre” (Šoferis ir pļavā). Grupa apvieno kontrabasistu, akordeonistu, klarnetistu, tubu, saksofonu, derbukas un timpāna spēlmani, ģitāristu un dziedātāju. Tie ir seši mūziķi – komponisti un instrumentālisti, kuri rada neaizmirstamu priekšnesumu.

Informāciju sagatavoja Sergejs Bižāns,
SIA Rain Project projektu vadītājs
, +371 29915049