19 °C, 2.3 m/s, 75.5 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi16. janvārī – Jauno grāmatu diena Jelgavas pilsētas bibliotēkā
16. janvārī – Jauno grāmatu diena Jelgavas pilsētas bibliotēkā
13/01/2020

Jaunais gads Jelgavas pilsētas bibliotēkā iesācies ar papildinājumu bibliotēkas fondam, kurā parādīsies vairāki desmiti vērtīgu jaunieguvumu. Lai ikviens varētu iepazīties ar jaunākajām grāmatām vienuviet, tiek organizēta Jauno grāmatu diena, kad jaunākās grāmatas tiek izliktas lasītavā apskatei, ikvienam piedāvājot iespēju izpētīt un rezervēt sev lasīšanai tīkamākos izdevumus.

Vairākas no jaunajām bibliotēkas grāmatām sarakstījušas pasaulē populāras personības, tostarp Amerikas Savienoto Valstu bijusī Pirmā lēdija Mišela Obama, kura savā grāmatā “Izaugt” atklāj, kāda pieredze un notikumi ir veidojuši un slīpējuši viņas personību. Grāmata stāsta par viņas bērnību, studiju gadiem, dzīvi kopā ar vīru Baraku, bērnu audzināšanu un gadiem Baltajā namā. Savukārt Eiropas Kosmosa aģentūras (ESA) astronauts Tims Pīks savā grāmatā “Pajautā astronautam” atbild uz jautājumiem par astronauta dzīvi kosmosā, par to, kā kļūt par astronautu un atklāj dažādus interesantus faktus no astronautu darba un sadzīves. Izzināt pasauli palīdzēs arī Dženiferas Z.Pekstones grāmata “Anatomicum” ar Keitijas Vīdemanes ilustrācijām, kurā atklāts, kā izskatās cilvēka ķermenis no iekšpuses un skaidrots, kādi procesi notiek ikvienā cilvēkā.

 

Ar jaunām grāmatām klajā nākuši arī Latvijā zināmi cilvēki. Populārā televīzijas šova “La Dolce Vita ar Roberto” iedvesmotā pavārgrāmata “Pa Latvijas novadiem ar Roberto” atklāj receptes, kuras raidījuma vadītājs Roberto Meloni šovā gatavoja kopā ar cilvēkiem no visas Latvijas. Bibliotēkas krājumu papildina arī geštaltterapeites un četru bērnu mammas Elīnas Zelčānes grāmata “Arī Labās mammas drīkst kļūdīties jeb kāpēc teorija ne vienmēr strādā praksē”. Tas ir aicinājums visām mammām pārstāt nosodīt sevi un uzdrīkstēties būt nevis izcilai, bet pieteikami labai mammai savam bērnam.

 

Jauno grāmatu dienā varēs iepazīties arī ar ikdienas dzīvē praktiski noderīgu literatūru. Deila Kārnegija grāmatā “Kā iegūt draugus un ietekmēt cilvēkus” apkopoti laika pārbaudi izturējuši padomi visiem tiem, kuri vēlas savstarpējā komunikācijā panākt maksimāli vēlamo rezultātu. Savukārt Sabrinas Bamstedes un Ritas Erdmanes grāmata “Viņš. Veiksmīga vīrieša apģērbs” atbild uz jautājumiem, ko un kā vilkt mugurā vīrietim, kāds ir pareizais bikšu un piedurkņu garums, kā izvēlēties kreklu, kad nēsāt tauriņu, kā izvēlēties kaklasaiti un kā to pareizi sasiet. Grāmatā iekļauti arī daudzi citi jautājumi par to, kā vīrietim izveidot nevainojamu vizuālo tēlu.

Ar jaunajām Jelgavas pilsētas bibliotēkas grāmatām iepazīties aicināti arī jaunākie lasītāji. Fraukes Nārgangas stāstu grāmatā “Mani pirmie vienu minūti lasāmie stāstiņi. Bērnudārzā” atrodami īsi stāstiņi par bērna pirmo pieredzi bērnudārzā, kas ir lieliska lasāmviela, ko iepazīt kopā ar bērnudārznieku. Animācijas filmas “Ledus sirds” faniem bibliotēka piedāvā divas grāmatas no izdevniecības “Egmont” – “Mani jaukie stāsti” un kinostāstu “Ledus sirds II” ar ilustrācijām un aizraujošiem stāstiem par Elzu un Annu.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas pilsētas bibliotēka