15.1 °C, 1 m/s, 97.5 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītība17. maijā aicina iepazīt ugunsdzēsēju glābēju profesiju
17. maijā aicina iepazīt ugunsdzēsēju glābēju profesiju
12/05/2024

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un Ugunsdzēsības Latvijā 159. gadadienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) 17. maijā no pulksten 9 līdz 19 rīko Atvērto durvju dienu. Tā Latvijā notiks visos 90 ugunsdzēsības depo, tostarp Jelgavas daļā Dobeles ielā 16. Šajā dienā Jelgavas ugunsdzēsēji glābēji gaidīs ciemos ikvienu interesentu.

Mazi un lieli apmeklētāji varēs iepazīties ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, apskatīt ugunsdzēsības depo un VUGD tehniku. Turklāt Jelgavas daļā būs unikāla iespēja izpētīt glābšanas un ķīmijas automobiļus, kuri paredzēti smagu ceļu satiksmes negadījumu, ēku sagrūšanas un ķīmisko vielu noplūdes gadījumu novēršanai.

Tāpat apmeklētāji varēs izmēģināt 45 sekunžu laikā uzvilkt ugunsdzēsēju glābēju aizsargtērpu, kā arī saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem, tostarp par ugunsdrošību un iespējām nākotnē kļūt par ugunsdzēsēju glābēju.

Ģimenēm un individuālajiem apmeklētājiem Atvērto durvju dienai iepriekš nav jāpiesakās. Savukārt, lai pasākuma rīkotāji varētu organizēt vienmērīgu apmeklētāju plūsmu Jelgavas daļā visas dienas garumā, grupas aicinātas pieteikties, zvanot Jelgavas daļas komandiera pienākumu izpildītājam Edgaram Mednim pa tālruni 29327221.

Jāpiebilst, ka VUGD tīmekļvietnē ir izglītojoši materiāli dažādām vecuma grupām – darba lapas, prezentācijas, testi un citi. Materiāli pieejami ŠEIT