18.2 °C, 1.3 m/s, 93 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsēta17. Vispārējie Latvijas Piena, Maizes un Medus svētki 2017
17. Vispārējie Latvijas Piena, Maizes un Medus svētki 2017
16/08/2017

Godinot latviešu ēdienkartei tik ļoti tradicionālos piena, maizes un medus produktus, Jelgavā 26. augustā jau septiņpadsmito reizi norisināsies “Vispārējie Latvijas Piena, maizes un medus svētki 2017”, pulcējot vairāk nekā 180 tirgotājus un amatniekus.

No pulksten 9 līdz 16 Hercoga Jēkaba laukumā gardēži aicināti apmeklēt svētku tirdziņu un piedalīties dažādās aktivitātēs un degustācijās, nobaudot meistaru ražojumus no visas Latvijas. Notiks dažādas aktivitātes pieaugušajiem un bērniem – konkursi, radošās darbnīcas, spēles un atrakcijas.

Ikviens aicināts līdzdarboties Latvijas Biškopības biedrības un Latvijas Maiznieku biedrības konkursos, piedaloties degustācijās un balsojot par savem favorītiem, tiks noteikts “Latvijas atzītākais medus 2017” un “Latvijas rudzu maize Zemgalē”.

Savukārt parādīt prasmi piena produktu un maizes svētku gardumu gatavošanā varēs, iepriekš piesakoties, biedrības “Siera klubs” rīkotajā konkursā “Tautiskie raksti siera, biezpiena un maizes gardumā. Zemgale”.

Pirmo reizi “Piena, maizes un medus svētkos” norisināsies konkurss ģimenēm “Mūsu ģimenes gardā rudzu sviestmaize”, kurā piedalīties aicināts ikviens interesents. Vairāk informācijas par konkursiem: www.festivali.jelgava.lv

 

PROGRAMMA

Hercoga Jēkaba laukums
No 10:00 konkursi:

  • Latvijas Biškopības biedrības medus prove “Latvijas atzītākais medus 2017”
  • Latvijas Maiznieku biedrības konkurss “Latvijas rudzu maize Zemgalē”
  • Biedrības “Siera klubs” Zemgales reģiona konkurss “Tautiskie raksti siera, biezpiena un maizes gardumā. Zemgale”. Pieteikšanās līdz 18. augustam, rakstot uz e-pastu: sieraklubs@inbox.lv.
  • 11.00 – 13.00 konkurss ģimenēm – “Mūsu ģimenes gardā rudzu sviestmaize” sadarbībā ar Jelgavas Amatu vidusskolu un Latvijas Maiznieku biedrību. Pieteikšanās līdz 24. augustam pa tālr. 63084675.

10.30 – 15.10 BDK “Ieviņa”, TDA “Lielupe”, “Tirkīzkora ansamblis” Žorža Siksnas un Ingus Leilanda vadībā, “Summer band” un Dārta Damlica, populārās mūzikas grupa “Reprīze”.

11.00 Jauno jelgavnieku sveikšana „Mūs gaida, mēs nākam” (skvērā aiz kultūras nama).

 

10.00 līdz 16.00 norisināsies Labsajūtas festivāls “ESI”, kur ikviens apmeklētājs aicināts bez maksas piedalīties vairāk nekā 30 dažādās izglītojošās nodarbībās un aktivitātēs, uztura meistarklasēs, diskusijās, lekcijās par veselīga dzīvesveida tēmām.

 

Tradicionāli šajā dienā, šoreiz svinot 15 gadu jubileju, norisināsies atraktīvākais pasākums Lielupes ūdeņos “Baltais Piena paku laivu regate”, kurā piedalīsies peldlīdzekļi, kas gatavoti no AS “Tukuma Piens” 43 000 viena litra tetrapakām.

Svētkus organizē Jelgavas pilsēta sadarbībā ar “Tukuma piens”, Latvijas Maiznieku biedrību, Latvijas Biškopības biedrību, “Dobeles dzirnavnieks” un Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkņiem un pedagogiem, “Jelgavas Pils aptieka”.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē