23.9 °C, 3.4 m/s, 41.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumi18. jūlijā – atvērtā ekskursija tornī kopā ar gidu
18. jūlijā – atvērtā ekskursija tornī kopā ar gidu
12/07/2020

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) aicina sestdien, 18. jūlijā, pulksten 11, iegādājoties biļeti Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa apskatei, doties iepazīt torņa ekspozīcijas kopā ar gidi bez papildus samaksas.

Atvērtās ekskursijas tornī notiek katra mēneša trešajā sestdienā pulksten 11, ļaujot ikvienam iepazīt vēsturiskās ekspozīcijas un noklausīties gida stāstījumu, kā arī saņemt atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem.

 

Ekskursijas laikā torņa deviņos stāvos kopā ar gidu var apmeklēt trīs ekspozīcijas, kuras ļauj iepazīt Jelgavu un tās vēsturi, izzināt pilsētas simboliku, Latvijas brīvvalsts pirmos prezidentus – zemgaliešus , Zemgales tautastērpus, kā arī Svētās Trīsvienības baznīcas vēsturi. Ekspozīcijas ir interaktīvas un ļauj līdzdarboties.

 

Torņa 9. stāvā var apskatīt mākslinieces Zitas Vēveres gleznu izstādi “Mirklis. Gaisma. Es”, bet kāpņu telpā apskatāma JRTC veidota fotoizstāde “Lielā iela un Čakstes bulvāris laika ritējumā”. Torņa skatu laukumā var aplūkot Jelgavas pilsētas panorāmu – Jelgavas pili, Lielupes palienes pļavas ar savvaļas zirgiem, Pasta salu.

 

Ieejas maksa atvērtajai ekskursijai tornī pieaugušajiem ir 2,50 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1 eiro, pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas. Plānotais ekskursijas ilgums ir viena stunda.

 

Ekskursijas ar gidu tornī var pieteikt arī citos sev interesējošos laikos. Gida pakalpojums latviešu valodā – 11 eiro, svešvalodā – angļu, krievu, vācu – 15 eiro. Iepazīt torņa ekspozīcijas gida pavadībā var gan grupas, gan individuāli apmeklētāji.

 

Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, apmeklētāji tiek aicināti ievērot 2 metru distancēšanos (izņēmums – personas no vienas mājsaimniecības, kuriem distancēšanās savā starpā nav jāievēro), kā arī tornī tiks nodrošināta dezinfekcijas un roku higiēnas pieejamība.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs