18.7 °C, 1.7 m/s, 79.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrība2. oktobrī – sarunu vakars “Kultūru šarms” Jelgavā
2. oktobrī – sarunu vakars “Kultūru šarms” Jelgavā
30/09/2020

Piektdien, 2. oktobrī, pulksten 17 Sabiedrības integrācijas pārvaldē Skolotāju ielā 8 noritēs sarunu vakars “Kultūru šarms”, kurā aicināti piedalīties Latvijā dzīvojošie ārvalstnieki ar ģimenēm, kā arī vietējie iedzīvotāji. Vakara gaitā varēs iepazīt Ķīnas kultūru un apgūt vienu no senākajām ķīniešu paražām – tējas dzeršanas mākslu, informē biedrībā “Sadarbības platforma”.

Pasākums noritēs aptuveni 3 stundas un tiks sadalīts divās daļās. Pirmajā daļā pasākuma apmeklētāji varēs iepazīties ar Ķīnas kultūru, vēsturi un izgatavot sev kādu piemiņas velti. Savukārt otrajā pasākuma daļā noritēs ķīniešu tējas dzeršanas mākslas meistarklase, kur tēju varēs baudīt no īstas Ķīnas servīzes.

 

Kā informē organizatori, pasākums tiek rīkots ar mērķi palīdzēt integrēties latviskajā vidē imigrantiem, savukārt vietējiem iedzīvotājiem – sniegt iespēju iepazīt jauniebraucējus, atklāt citu kultūru spilgtākās iezīmes un arī slēptās, neredzamās kultūras šķautnes, kas kā izziņas informācija palīdzētu savstarpējos integrācijas procesos. Šāda sarunu vakara uzdevums ir arī nodrošināt savstarpēju izpratni, starpkultūru dialoga veidošanos, veicināt jauniebraucēju vidū latviešu valodas apguvi un lietošanu publiskajā telpā. Pasākums noritēs angļu un latviešu valodā un tas ir bez maksas.

 

Pasākuma dalībnieku reģistrācija tiek veikta pieteikšanās secībā, tāpēc dalību pasākumā lūgums pieteikt pa tālruni 29433212. Vietu skaits – ierobežots.

 

Sarunu vakars “Kultūru šarms” ir  projekta “Integrācijas ABC – 3” pasākums. Projektu “Integrācijas ABC – 3” Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros īsteno biedrība “Sadarbības platforma” sadarbībā ar biedrību “Patvērums “Drošā māja””. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līguma Nr. PMIF/8/2019/2/01.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija: biedrība “Sadarbības platforma”