24.8 °C, 2.4 m/s, 65.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsēta20. aprīlī – aktīvās tūrisma sezonas atklāšana
20. aprīlī – aktīvās tūrisma sezonas atklāšana
18/04/2024

Velorallijs, meistarklase, ekskursijas, lekcijas un iedvesmas stāsti – tās ir tikai dažas aktivitātes, kas 20. aprīlī no pulksten 12 līdz 17 Dzīvesziņas un arodu sētas pagalmā Vecpilsētas ielā 2 sagaida apmeklētājus Jelgavas reģionālā Tūrisma centra (JRTC) aktīvās tūrisma sezonas atklāšanas pasākumā. Dažām norisēm – meistarklasei, ekskursijām un velorallijam – obligāti iepriekš jāpiesakās.

No pulksten 12 līdz 17 Dzīvesziņas un arodu sētas pagalmā un līdzās esošās kafejnīcas “Brokastnīca” pagalmā darbosies mājražotāju tirdziņš, būs iespēja piedalīties radošajā darbnīcā kopā ar uzņēmumu “Liepa Daba – pārgājieni, pasākumi, nometnes pie dabas” un SIA “Austras raksti”, kā arī izmēģināt veiksmi, atbildot uz āķīgiem jautājumiem par tūrismu, un iegūt vērtīgas balvas no Jelgavas un Jelgavas novada tūrisma pakalpojumu sniedzējiem. Pagalmā būs apskatāma aktīvās atpūtas inventāra izstāde, kurā būs eksponēti velonomas “Kanclers” velosipēdi, brīvdienu mājas “Jasmīnu nams” minikemperis, Vilces disku golfa parka eksponāti un uzņēmuma “Piedzīvojumi dabā” klinšu kāpšanas inventārs.

Savukārt, sniedzot iespēju klausīties uzņēmēju iedvesmas un veiksmes stāstos, Dzīvesziņas un arodu sētas skatuvi piepildīs Jelgavas un apkārtnes tūrisma pakalpojumu sniedzēji un lektori. Tā pulksten 12.15 ar Jelgavas tūrisma aktualitātēm un sezonas jaunumiem apmeklētājus iepazīstinās JRTC pārstāve, pulksten 12.30 notiks lekcijas par atbildīgu un drošu atpūtu pie ūdens un svarīgiem priekšmetiem, kuri jāiekļauj vasaras ceļojumu aptieciņā. Pulksten 13.30 interesenti varēs uzzināt par novada tūrisma jaunumiem, bet pulksten 13.50 uz skatuves būs aicināti vietējie tūrisma pakalpojumu sniedzēji, lai iepazīstinātu ar savu piedāvājumu vasaras sezonā un sniegtu ieskatu par atpūtas iespējām gan Jelgavā, gan tuvākajā apkārtnē.

Piemēram, uzņēmuma “Piedzīvojumi dabā” pārstāvji stāstīs par pārgājienu pieredzi un iedrošinās apmeklētājus izmēģināt kokā kāpšanu, rāpjoties arodu sētas ozolā. Ar savu piedāvājumu iepazīstinās arī pārstāvji no Vilces disku golfa parka, bišu un cidoniju dārza “Ievgravas”, ūdens tūrisma pakalpojumu sniedzēji “Advaita Adventures” un uzņēmums “Liepa Daba – pārgājieni, pasākumi, nometnes pie dabas”. Savukārt pulksten 15 pasākuma apmeklētāji tiks aicināti klausīties iedvesmas sarunu ar dabas pētnieku Māri Olti, kurš stāstīs par atpūtu pie dabas un sniegs padomus, veidojot un izvēloties pārgājienu maršrutus. Šie pasākumi ir bez maksas.

Līdztekus skatuves programmai interesentiem būs iespēja piedalīties ekskursijās un meistarklasē kā arī kinoseansos. No pulksten 12 līdz 15 ikviens aicināts piedalīties meistarklasē “Dzijas krāsošana ar dabas krāsvielām manteļskurstenī”. Dalības maksa –7 eiro. Pieteikties pa tālruni 29116210.

Pulksten 12.30, 14 un 15.30, iepriekš piesakoties, varēs doties izzinošā ekskursijā gida pavadībā pa Dzīvesziņas un arodu sētas māju, iepazīt ēkas vēsturi un atjaunošanas stāstu, kā arī aplūkot slavenās Viļumsona stelles. Gida pakalpojumi būs pieejami bez maksas, ekskursantiem jāiegādājas vien Dzīvesziņas un arodu sētas ēkas ieejas biļete – tās cena pieaugušajiem 5 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 2 eiro. Ekskursijām obligāti jāpiesakās, zvanot pa tālruni 29116210.

Pulksten 12.30 un 14 vēstures cienītāji aicināti piedalīties ekskursijā “Izzini Vecpilsētas kvartālu” – tā būs iespēja gida pavadībā doties pastaigā pa Vecpilsētas ielu un izzināt vēsturi par ielas dzīvi un tās ēkām. Dalība ekskursijā – bez maksas, bet iepriekš jāpiesakās pa tālruni 63005447 vai 25619266.

Savukārt līdzās esošās kafejnīcas “Brokastnīca” pagalmā pulksten 13 būs iespēja skatīties raidījuma “Pa straumei” sižetu “Platone” un pulksten 14 – sižetu “Misa”. Ieeja – bez maksas.

Dzīvesziņas un arodu sētas pagalmā pulksten 12 tiks dots starts velorallijam, kura gaitā komandas divu līdz četru cilvēku sastāvā varēs izzināt Jelgavu, pildot atjautīgus uzdevumus. Velorallija finišs – pulksten 15 Dzīvesziņas un arodu sētas pagalmā, bet rezultātu paziņošana un apbalvošana plānota pulksten 16.50. Pieteikties aktivitātei var līdz 18. aprīlim pa tālruni 63005447 vai 25619266. Dalība velorallijā ir bez maksas.

Pasākuma noslēgumā pulksten 16.10 ikviens aicināts uz Kato koncertu arodu sētas pagalmā, kurā ieeja ir bez maksas.